Jakub Janda... Marek Benda chvíli váhal, pak začal mluvit. I o Vondrovi, Klausovi a rozčileném Babišovi

01.06.2019 17:17 | Zprávy

ROZHOVOR Druhé místo, čtyři mandáty během deštivých voleb, vykroužkování Alexandra Vondry i překvapivý nárůst oproti průzkumům. Poslanec ODS Marek Benda považuje volební výsledek strany za „geniální“. A také za důkaz, že odchod Václava Klause mladšího občanské demokraty nijak nepoškodil. V rozhovoru upozornil, že v dnešní době jsou voliči i parlamenty po Evropě politicky roztříštěnější. Každý chce být totiž individualista.

Jakub Janda... Marek Benda chvíli váhal, pak začal mluvit. I o Vondrovi, Klausovi a rozčileném Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Po evropských volbách mě zajímá vaše celkové hodnocení výsledků občanských demokratů. Jak je vidíte?

Já jsem z výsledků občanských demokratů nadšen, zejména z třicetiprocentní účasti. Předvídal jsem, že budeme druzí, předvídal jsem, že budeme mít čtyři mandáty. Osobně jsem čekal o trochu lepší procentní výsledek, ale jakmile jsem viděl, že volební účast je 28,7 procent, tak na tu jednu a půl minuty – než oznámili výsledky – jsem uvnitř výrazně zesinal, že to tak zdaleka nemusí dopadnout. Pokud se i za tohoto stavu podařilo ODS skončit na druhém místě s odstupem na hnutí ANO zhruba šest procent, se čtyřmi mandáty a přitom během voleb pršelo... Navíc zvolení Alexandra Vondry z patnáctého místa… Celkově to pokládám za geniální výsledek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…