Jana Volfová se neudržela: Že mají uprchlíci u nás podmínky jako v koncentráku? Šabatová je na facku. A Dienstbier...

15.11.2015 22:20

ROZHOVOR Předsedkyně Suverenity a místopředsedkyně Bloku proti Islámu Jana Volfová v souvislosti s útoky v Paříži kritizuje nejen naši vládu, ale i další organizace a mnohé strany. Podle Volfové je na čase nejen strážit hranice, ale říci si rovnou, zda je potřebnější nefunkční Schengen nebo zdraví a životy našich lidí.

Jana Volfová se neudržela: Že mají uprchlíci u nás podmínky jako v koncentráku? Šabatová je na facku. A Dienstbier...
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Jana Volfová během moderování akce Úsvitu-NK a Bloku proti islámu, v jehož je vedení.

Co říkáte na teroristické útoky v Paříži?

Samozřejmě bych v první řadě chtěla kondolovat občanům Francie a všem těm, kterým zemřeli příbuzní, kamarádi nebo známí. Co ale musím říci je, že my jsme již mnoho let – jak Martin Konvička, tak já - zdůrazňovali, že se tu radikalizuje část občanů. Já už jsem dokonce před dvěma lety upozorňovala na nesmyslnost případných kvót, které vyplývají z Lisabonské smlouvy, a říkali jsme, že se musí začít bránit naše národní hodnoty, že opravdu nechceme být zemí mešit a zákonu šaría. Bohužel, na naše slova došlo dříve, než jsme sami předpokládali. Jsme přesvědčeni, že všechny ty politické elity, které jsou naprosto odtrženy od občanů, by si měly uvědomit, že naše varovná slova byla slyšet podstatně dříve a kdyby tehdy něco dělaly, tak by možná k těmto věcem nedošlo.

Syrský prezident Bašár Asad prohlásil, že si za to může zčásti Francie sama díky tomu, že spolu s dalšími státy Západu destabilizovala Blízký Východ a severní Afriku. V souvislosti s tím řekl, že desítky a stovky mrtvých jsou vlastně každý den, ať již v Libanonu, v Iráku, ale i třeba v Pákistánu nebo Afghánistánu…

Musíme si uvědomit, že nejen francouzští mrtví, ale také například ruští zemřelí v letadle, ve kterém bylo s největší pravděpodobností umístěno výbušné zařízení, ale i třeba Beslan, vzpomeňme také třeba na Španělsko – ano, útoky vyvolané islámem, který v podstatě to má skoro v programu, protože on chce bojovat a rozšiřovat se všemi prostředky. A je třeba se mu účinně bránit, je třeba konečně otevřít oči, přestat mluvit o jakýchsi teroristech, radikálním islámu, o islamistech, ale začít pojmenovávat to, že islám je v podstatě politické náboženství, jehož jediným cílem je rozšiřovat se na úkor všech nevěřících.

Vy i celé vaše uskupení máte názor, že je třeba aktivně bránit naše hranice. Na druhé straně naše armáda lidsky nemá potencionál, aby si – jak říkají vaši oponenti – stoupli vojáci bok po boku a vlastním tělem fyzicky bránili hranici. Ale o to vám asi nejde?

Tak za prvé - jestliže máme v rezervách vyčleněny na běženeckou krizi čtyři miliardy, tak proč je nedáme na okamžité zřízení pohraniční policie. Za druhé – armáda v tuto chvíli na hranice patří, to neznamená, že tam musí být pořád, ale že například mohou být použity nové techniky. Existují optická vlákna, drony, jsou nové technologie, které ukáží, kde člověk chce přejít hranice, kudy, a tam je třeba zacílit konkrétní jednotky policie nebo armády. Čili to nemusí být tolik o fyzické přítomnosti armády ve velkém množství, ale o technice, kterou může mít a která je k dispozici.

Vraťme se zpět k událostem v Paříži. Jak se rozjíždí vyšetřování, tak se přelilo do Belgie. Jednotlivé státy Beneluxu a vlastně celé západní Evropy, tam jsou už mnoho let dálnice, kde nebyla žádná aktivní celnice- byť budovy si tam státy povětšinou ponechávaly. Nakonec je to dobře, protože právě na hranicích se odhalila auta i jednotlivé osoby v hledáčku policie. Je tedy na čase alespoň pozastavit Schengen a nebo přijmout taková opatření, aby byly kontroly na hranicích?

My jsme přesvědčeni, že prioritně musíme bránit hranice. Jestliže Evropa je tak průchodná, jestliže v Německu nebo Rakousku zachytí člověka, který přijede přes půl Evropy a má v autě zbraně a výbušniny, jestliže u nás říkáme, že bráníme hranice, a přitom záchyt emigrantů v Praze a ve středních Čechách je početně stejný jako na jižní Moravě, tak to znamená, že prošel stejný počet lidí. A možná i více, protože jsme další nechytili. Takže musíme bránit vlastní hranice. Jsem přesvědčena, že každá vláda by měla především bránit své občany a svoji zemi. Druhá věc je, že pokud Evropa má vůbec existovat, tak musí urychleně bránit celou schengenskou hranici. A zase to není o tom, že by to měla být věc vojáků, vždyť máme takovou techniku, kdy můžeme každé auto sledovat z družice, tak snad můžeme najít i každý člun, který vyplouvá k řeckým břehům.

Jiří Dienstbier v neděli odpoledne ve zpravodajství ČT24 prohlásil, jak je hrozné, že viděl na srbsko-chorvatských hranicích obrovské fronty aut a že by se toho nechtěl dožít, aby to bylo zase jako před sametovou revolucí. Je otázka, zda se dá vydržet čekat na odbavení při cestování nebo pocítit ztíženější výměnu zboží, než zhoršení bezpečnosti vlastních občanů. Co vy na to říkáte?

Já si myslím, že pan Dienstbier, že je Čech a možná, že je stále Američan. Já jsem přesvědčena, že každý občan, každá máma, každý táta bude stokrát raději podstupovat celní prohlídku nebo kontrolu svého vozidla na hranicích, než potom zažívat to, že by musel své dítě pohřbívat z důvodů nějakého teroristického útoku. My přece teď už nemluvíme o tom, že bychom čekali na hranicích. My mluvíme o tom, aby tady nebyly zabíjeny naše děti. A to je přesně, kam míříme. Já každému, který používá takovýto hloupý argument, chci zopakovat jedno. Ty hranice přece dříve sloužily proto, abychom my odtud nemohli odejít. Teď je to přesně obráceně. Ty hranice mají hlídat naše bezpečí. My odejít můžeme, to nikdo neříká, že nemůžeme odejít a pak se zase vrátit, ale mají to být hranice, které budou bránit naše bezpečí. A když už to dělají všichni včetně Francie, tak je naprosto diletantské od naší vlády, když jí to od letošního června stále opakujeme, že to ještě neudělala. Já se bojím, že ti naši lokajové v Bruselu už ani nevědí, jak vypadá český občan. Už jenom vzhlížejí k paní Merkelové a dalším.

Karel Schwarzenberg nedávno pronesl, že jsme ve vztahu k utečencům velmi xenofobní, až fašistický národ. „Sluníčkáři“ velmi protestovali, když naši policisté označovali zachycené běžence v Břeclavi fixou a přirovnávali to k nacismu, paní Šabatová hovořila, že v detenčních ústavech je to jako v koncentračních táborech. Co byste jim na to řekla?

Já mám babičku, která ten koncentrační tábor přežila. Já mám dědu, který ten koncentrák nepřežil a tátu, který byl jako dítě šest let na německé převýchově. Když jsem si přečetla deník své babičky, tak bych chtěla paní Šabatové a všem ostatním vzkázat, že tohle přirovnání kdyby zkusila přede mnou říci, tak se asi neudržím a ode mne by všichni tihle dostali pár facek. Jestliže lidé v těchto táborech mají čtyři jídla, a mohou si vybrat, jestliže vedle toho policisté, kteří tam musí být a střežit je, nemají ani kde si ohřát konzervu, tak bych se chtěla zeptat paní Šabatové, čí lidská práva vlastně brání. Ti policisté dělají svoji práci, kteří tam řeší rozdmýšky, kterých je jak jsem slyšela za poslední měsíc jen v Bělé padesát, kdy se utečenci mezi sebou prali. Jestliže pro paní Šabatovou je důležitější, že někomu popíšeme ruku fixou- ostatně, já když jsem porodila své dítě, tak tomu dítěti udělali také číslo fixou, protože to bylo normální a vůbec jsem se nad tím nepozastavovala. Jestliže tihle lidé, co na to tak sveřepě upozorňovali, mají jiné zkušenosti, tak tedy nevím, ale zdá se, že to jsou spíše mladé aktivistky, než zralé ženy. Přestaňme si vymýšlet nesmysly, nehledejme zbytečné pavouky, na něčem, kde nejsou a začněme bránit své vlastní lidi.

Pojďme ještě k 17. listopadu. TOP 09 organizuje jakési protizemanovské protesty a určitě se zas objeví nejen červené karty. Vy naopak stejně jako další členové koalice budete pro Miloše Zemana. Myslíte si, že letošní Albertov bude něčím jiný, vyjímečný?

Bylo jasné, že když se pan prezident rozhodl pro Albertov, tak Blok proti islámu a potažmo Suverenita jsme se rozhodli, že půjdeme podpořit pana prezidenta. Myslím si, že ten Albertov něčím vyjímečný bude. Už jenom proto, že před těmi šestadvaceti lety to bylo vzepnutí občanů proti tehdejším elitám. A já si myslím, že je to tu opět. Jenom prezident není tou elitou, protože slyší názory lidí, reprodukuje je, říká je přesně a vnímá, co občané skutečně chtějí. Jsem přesvědčena, že tam bude mít velikou podporu a že to bude vlastně zopakování toho, že my skutečně stojíme na straně těch 80, 90 procent občanů. Jsme to my, kteří hájíme lidská práva. Protože přece když se podíváme na islám, tak tam ženy jsou majetkem svých mužů, tam lidská práva nefungují. Pan kníže a jeho milovaní topáci jsou přesně ty elity, které dnes brání demokracii, názoru občanů. Ty bych právě přirovnala k té tehdejší vládní elitě komunistické strany, protože oni mají úplně stejné praktiky. Cenzurují noviny, snaží se neříkat pravdu, vymýšlejí si, dělají úplně stejné věci. A nakonec prezidenta, který stojí za svým národem, chtějí dehonestovat.

Možná trochu odlehčenější věc na zá věr. Premiér Sobotka při rozhovoru v České televizi řekl, že se také bojí, že má rovněž strach. Bojíte se také? Je čas se bát?

Ne. Není čas se bát. Jsem přesvědčena, že je čas bojovat. A jestliže se někdo bojí, tak nemá dělat premiéra. Protože v zemi, kde se bojí premiér, se budou bát i ostatní. Ne, my se nebojíme. My jsme přesvědčeni, že pan premiér má konečně začít něco dělat. A když se bojí, tak ať zaleze do nory a tam se bojí dál, ale ať přestane být premiérem.

Mgr. Jana Volfová

  • ČS
  • předsedkyně strany Česká Suverenita, učitelka
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Václav Fiala

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Expert na marketing: Nikdo neudělal pro náš obraz víc, než Václav Havel. Kalouskovi nemůžete upřít, že je vždy připravený a ovládá se. Na Babiše platí, proto s ním odmítá chodit do TV

13:17 Expert na marketing: Nikdo neudělal pro náš obraz víc, než Václav Havel. Kalouskovi nemůžete upřít, že je vždy připravený a ovládá se. Na Babiše platí, proto s ním odmítá chodit do TV

ROZHOVOR „Všechna obvinění a útoky Babiše proti Kalouskovi jsou pouze v ústní rovině a bez důkazu. J…