Jen tahal sociální demokraty za nohu, tvrdí expremiér o Babišovi. Začíná postupná destrukce jeho politické pozice. Předčasné volby...

07.04.2018 5:15 | Zprávy
autor: Lucie Bartoš

ROZHOVOR „Jenom tahal sociální demokracii za nohu.“ Bývalý předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvádí, co se mělo stát, aby s oranžovou stranou nebyl konec a aby začala destrukce politické pozice Andreje Babiše. Ten může i za to, že „sociální demokracie vypadala jako ta, která se tlačí do vlády za každou cenu“. O kom z partaje mluví jako o „známém stratégovi, který zatím prohrál všechno, co se prohrát dalo“?

Jen tahal sociální demokraty za nohu, tvrdí expremiér o Babišovi. Začíná postupná destrukce jeho politické pozice. Předčasné volby...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády v demisi Andrej Babiš

Co vy osobně očekáváte jako hlavní výstup sobotního mimořádného sjezdu ČSSD?

Očekávám, že na sjezdu se dovolí další členové vedení sociální demokracie. Žádná přehnaná očekávání nemám. Mně by stačilo personální složení, které už tam dnes je, než jména, která slyším.

Tématem sjezdu by měl být i průběh jednání o vládě; respektive nyní, tedy už ve čtvrtek v podvečer, dal Andrej Babiš jasně najevo, že ministerstvo vnitra nepřepustí, přestože si ANO původně dalo na promýšlení čas zhruba týden. Jednání tím pádem zjevně končí. Překvapil vás tento zvrat?

Tak asi ani nejsem překvapen. Já myslím, že k tomu Andrej Babiš směřoval a že sociální demokracii jenom tahal za nohu. Protože když už to dospělo takhle daleko, tak myslím, že kdyby chtěl, tak by k nějakému závěru určitě došel. Klíčová záležitost zde byla otázka jeho přímé účasti ve vládě. Na to pochopitelně sociální demokracie nemohla v žádném případě přistoupit. Takže – problém je v Andreji Babišovi.

Ještě je tu prezident a „jeho“ druhý pokus s výběrem premiéra... Teď šlo o pověření k jednání o vládě...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

„Válku na Ukrajině měl a mohl skončit krátce po svém zvolení. Írán by se choval jinak. Choval-li by …