Jiří Paroubek udeřil: Korupce v ČSSD začíná u Sobotky a jeho zájmové skupiny. Kompro na Trumpa? Stejná sra... jako Kubiceho zpráva. Hra zpravodajských služeb

14.01.2017 17:33 | Zprávy

ROZHOVOR Bohuslav Sobotka nesnese konkurenci a nepřipustí pluralitu názorů ve straně, myslí si bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek. „Vedení je složené z lidí, u kterých nehrozí, že by ho někdy převýšili. To je špatně. Cesta k dalším debaklům. Bez Sobotky by bylo sociální demokracii podstatně lépe,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Zpráva tajných služeb proti Trumpovi je dle něj podobná Kubiceho zprávě. „Je to sračka úplně stejná. Člověk si musí odplivnout. Cílem je znevěrohodnit ho, oslabit v kolenou, ukázat ho jako někoho, kdo byl zvolen při podpoře cizí moci. V pozadí jsou politické zájmy a také zbrojaři, kterým se v případě resetu vztahů s Ruskem zužují možnosti kšeftů,“ konstatuje.

Jiří Paroubek udeřil: Korupce v ČSSD začíná u Sobotky a jeho zájmové skupiny. Kompro na Trumpa? Stejná sra... jako Kubiceho zpráva. Hra zpravodajských služeb
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Jiří Paroubek v Brně promluvil ke studentům a hostům vysoké školy BIBs

Poslankyně Pavlína Nytrová, která vystoupila z ČSSD, prohlásila, že je strana prolezlá politickou korupcí. Jak to vidíte vy, je to opravdu tak vážné?

Je to velmi vážné. Začíná to od Sobotky a celé jeho zájmové skupiny. Chovance, Bisonů, Pokorného, Březiny. To jsou ty žáby na prameni. Pak to bohužel prorůstá do krajů. Prakticky téměř ve všech krajích byly nějaké problémy s korupcí během minulého volebního období krajských zastupitelstev. Na místní úrovni je to podobné. Strana směřuje skutečně do velmi vážných problémů, do kterých ji zavedl Sobotka a jeho vedení. 
 
„Za mého působení v sociální demokracii jsem se na okresní úrovni setkala s řadou mladých a velmi schopných lidí, kteří chtěli pracovat čestně a poctivě v rámci strany a ve prospěch občanů. Jenže kdo měl v této demokratické straně jiný názor než vedení, byl po čase doslova morálně zlikvidován a pak vyhozen, nebo odešel sám,“ říká také Nytrová. Jsou v ČSSD zašlapáváni lidé s jiným názorem?
 
Zaprvé to vyplývá z povahy Sobotky, jehož základní charakterovou vlastností je, že nesnese konkurenci a nepřipustí pluralitu názorů. To, co bylo za mé éry obvyklé, že ve vedení strany seděli lidé různých názorů, on nepřipustí. Má jednobarevné vedení a podle toho to také vypadá. Vedení je složené z lidí, u kterých nehrozí, že by ho někdy převýšili. To je špatně. Cesta k dalším debaklům. Bez Sobotky by bylo sociální demokracii podstatně lépe. 
 
 
Vy sám jste dostal nabídku od libereckých sociálních demokratů, abyste vedl kandidátku ČSSD v Libereckém kraji do podzimních sněmovních voleb. Ale předsednictvo ČSSD jejich návrh zatrhlo. O čem to svědčí? Někdo se vás bojí ve vedení ČSSD? 
 
Myslím, že to musí být každému jasné. Sobotka prostě nepřipustí nikoho, kdo by ho mohl do budoucna mocensky ohrožovat, být lepší než on. Takže to byli různí Haškové, Onderkové, Kajnarové, Škromachové. Pokud jde o mě, tak už začátkem prosince se projevilo, že mě nechce pustit do strany, ze které mě se svými věrnými vyštípal před pár lety, takže v zásadě jim není pomoci. 
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bude horko.“ Další vývoj v Evropě? Markéta Šichtařová má špatné zprávy

18:10 „Bude horko.“ Další vývoj v Evropě? Markéta Šichtařová má špatné zprávy

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V příštím týdnu, v čase dovolených a bez pozornosti veřejnosti, má Fial…