Jsem sluníčkář, ale když vidím tu netoleranci Zemanových odpůrců... Jestli bude kandidovat, tak určitě vyhraje, nemáme osobnosti, tuší kněz Czendlik

19.02.2017 11:30 | Zprávy

ROZHOVOR Ač je římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik rodilým Polákem, kdo bude v Česku v dalších letech prezidentem, mu rozhodně není jedno. Podle něj je ale bez diskusí, že je jakákoliv politická funkce pro člověka drogou. „Od této drogy se hodně těžko odpoutává a může se stát, že pak se člověk, který se odpoutat nedokáže, stane směšným. A Miloš Zeman už udělal svoje. Já bych to na jeho místě přenechal jiným...,“ radí Czendlik v rozhovoru ParlamentníchListů.cz Zemanovi.

Jsem sluníčkář, ale když vidím tu netoleranci Zemanových odpůrců... Jestli bude kandidovat, tak určitě vyhraje, nemáme osobnosti, tuší kněz Czendlik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbigniev Czendlik

Prezident Miloš Zeman se rozhoduje, zda bude podruhé kandidovat. Je jeho rozhodnutí a pak i výsledek volby důležitý mezník, který určí další fungování této země, nebo vzhledem k významu jeho funkce fakticky o nic nejde?

On zase prezident u nás takový vliv nemá, aby to nějak zásadním způsobem ovlivnilo vývoj v této zemi. Podle mne budou důležitější parlamentní volby nežli ty prezidentské, důležité bude, kdo bude tady vládnout a která strana se dostane do čela a kdo bude premiérem. Já si myslím, že politika je určitou drogou a pro politika je jeho politická činnost něco podobného jako pro umělce – tedy herce, zpěváky a moderátory. Od této drogy se člověk hodně těžko odpoutává a může se stát, že pak se člověk, který se odpoutat nedokáže, stane směšným. Podle mne pan Miloš Zeman udělal svoje, odehrál určitou významnou politickou roli. Já bych to na jeho místě ale už přenechal jiným – ať se o tuto funkci poperou!

V čem Miloš Zeman jako prezident české společnosti prospívá a v čem jí škodí?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek: Záměrně vám zvyšují ceny potravin. Těmito kroky

8:15 Jandejsek: Záměrně vám zvyšují ceny potravin. Těmito kroky

„Snižování produkčního zemědělství už nyní ukazuje nedostatek vepřového masa, vajíček, mléka, drůbež…