Jste řvoucí stádo! Miloš Zeman nakonec promluvil k 21. srpnu. Jen u nás

24.08.2018 11:04 | Zprávy

ROZHOVOR S PREZIDENTEM Pietní vzpomínku na oběti sovětské okupace před budovou Českého rozhlasu narušovalo „řvoucí stádo“. ParlamentnímListům.cz to exkluzivně řekl prezident republiky Miloš Zeman. A vůbec poprvé sdělil důvody, proč k výročí srpna 1968 veřejně nevystoupil.

Jste řvoucí stádo! Miloš Zeman nakonec promluvil k 21. srpnu. Jen u nás
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Pane prezidente, připomínali jsme si 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Pietních aktů, koncertů, výstav a dalších akcí bylo nepočítaně. Česká televize tomu věnovala rekordní čas, podle některých to bylo až přehnané. Jak jste to vnímal?

Pokud jde o mě, zastávám názor, že k výročí sovětské okupace měli mluvit ti, kdo byli touto okupací postiženi. Jestli mluvili například takzvaní normalizační komunisté, tedy lidé, kteří až do roku 1989 byli členy Komunistické strany Československa, je třeba vědět, že tito členové museli schvalovat sovětskou okupaci. Je tedy poněkud bizarní, když nyní mluví proti ní. To je také důvod, proč jsem se k nim nepřidal.

Máte na mysli předsedu Senátu Milana Štěcha, který byl v KSČ v letech 1978-1989?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU vás chce fízlovat. Rakušan to posunul na další úroveň, varuje Gregor

13:40 EU vás chce fízlovat. Rakušan to posunul na další úroveň, varuje Gregor

„Fízlování. Taková restrikce nám do společnosti přinese opět strach, autocenzuru a dusno. To, co si …