Kalousek a kníže mají problém: S miliony korun od sponzorů vzniká konkurenční partaj

23.08.2014 19:11 | Zprávy

ROZHOVOR Praha potřebuje změnu, a zájmy developera Passera či šéfky ANO, která podepsala vázací akt StB, ji rozhodně nepřinesou. I proto založil RESTART a naší redakci popsal, co s ním plánuje. Hovoří Luděk Nezmar, letitý a dnes už bývalý člen občanských demokratů.

Kalousek a kníže mají problém: S miliony korun od sponzorů vzniká konkurenční partaj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

RESTART – koho napadlo založit nové hnutí a kdo vymyslel tento netradiční název?

Za původní myšlenkou stojím já s kolegou Permanem. K rozhodnutí zkusit realizovat pravicovou stranu, která místo politikaření pracuje pro lidi, jsme došli poté, co nám po více jak šestnácti letech členství v ODS zrušili a místní sdružení rozpustili. Vzhledem k tomu, že se politika ODS v posledních letech odkláněla od naší představy pravicové strany a TOP 09 tenduje spíše k levici, tak jsme založili vlastní pravicovou stranu. Ptáte se, proč RESTART? Protože pro nás to je restart pravicové politiky a politika v Čechách ten RESTART skutečně potřebuje. Název jsme testovali již v únoru.

Kdy prvně jste si řekl, že je na pražské scéně potřeba dalšího subjektu?

Před třemi lety, kdy jsme založili občanské sdružení na podporu svobodné společnosti a nezadlužené budoucnosti propagující neoliberální ekonomické myšlenky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …