Kandidát do Senátu Větrovský: Nemám v plánu rezignovat na funkci starosty

09.07.2016 12:16

Na radnici pracuje již čtvrté volební období. Za práci uvolněného zastupitele získal v roce 2014 cenu Nejlepší starosta Jihočeského kraje. Nabídku kandidovat v krajských volbách odmítl. Přijal ale výzvu reprezentovat ANO v senátních volbách ve volebním obvodě Tábor. To je krátká vizitka Jaroslava Větrovského z hnutí Nezávislí 2014. Čím ho hnutí oslovilo? A jakými tématy by se chtěl jako senátor zabývat? Nejen na to se ptaly ParlamentníListy.cz.

Kandidát do Senátu Větrovský: Nemám v plánu rezignovat na funkci starosty
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský (Nezávislí 2014)

Jak jste se svěřil pro ParlamentníListy.cz, nezávazně jste byl osloven kandidovat v krajských volbách. Neumíte si ale představit, co by se muselo stát, abyste na nabídku kývnul. Na druhou stranu, přijal jste nabídku kandidovat za hnutí ANO do Senátu Parlamentu ČR. Co vás k tomu vedlo?

V Senátu pracuje velmi úspěšně řada starostů. Domnívám se, že práci starosty a senátora lze skloubit, což dokazuje velmi úspěšný senátor a skvělý starosta Pavel Eybert. Za dobu svého působení v komunální politice jsem také získal řadu zkušeností, které bych mohl přenést do práce zákonodárce.

A čím konkrétně vás oslovilo zrovna hnutí ANO? V které oblasti se nejvíce identifikujete s jejich politickým programem?

Za hnutí ANO kandiduji jako nestraník. S programem se identifikuji zejména v ekonomické části, kde je mi blízký důraz na investice a s tím související synergické efekty v oblasti sociální. Je mi blízký princip, kdy nejprve je třeba prostředky vygenerovat a poté následně investovat. Zároveň je mi blízká fiskální kázeň a důraz na zdravé hospodaření.

O významu Senátu se vedou dlouhodobě debaty. V čem podle vás spočívá jeho hlavní význam a smysl?

Hlavní smysl vidím především v tolik již přetřásané pojistce demokracie. Dále Senát není tím politickým bojištěm v pravém slova smyslu, ale spíše radou starších.

Čemu byste se chtěl v Senátu věnovat, co vás zajímá či takzvaně pálí nejvíce?

V případě zvolení bych měl zájem o práci týkající regionálního rozvoje, veřejné správy, životního prostředí. Dále bych jako svojí potenciální parketu viděl téma podpory sportu a sportování dětí a mládeže.

A jaký první krok, pokud pomineme počáteční formality, byste učinil, kdybyste se stal senátorem?

Upřímně a s pokorou bych poděkoval všem voličům.

Práce starosty vás dle vašich slov zcela pohlcuje. Rezignoval byste na mandát starosty, pokud byste se stal senátorem?

Na práci starosty bych nerezignoval, právě náš současný senátor je pro mě inspirací, že to jde.

Jaké je podle vás hlavní téma podzimních senátních voleb? Proč by k nim lidé měli přijít?

Věřím, že lidé využijí svého práva a volit přijdou. Hlavní téma zatím neumím odhadnout.

A proč by měli dát voliči přednost zrovna vám?

Na radnici pracuji čtvrté volební období. Získal jsem řadu zkušeností a ty bych chtěl přenést do práce senátora. Za práci uvolněného zastupitele jsem získal v roce 2014 cenu Nejlepší starosta Jihočeského kraje. Nabízím tedy všem pracovitost, aktivitu a snad i jistotu, že za svůj volební obvod bych byl ochoten a schopen pracovat a starat se o něj.

Jak již bylo zmíněno, v politice nejste nováčkem. Jak byste chtěl své zkušenosti z regionální politiky v Senátu využít?

Právě prací pro rozvoj veřejné správy, kde bych nabídl praktický pohled na věc z první linie. Určitý čas jsem také pracoval jako člen Výboru pro rozvoj Jihočeského kraje, takže mám i rámcový přehled o koncepčních materiálech vztahujících se k volebnímu obvodu.

Jak byste z pozice senátora chtěl Táborsku pomoci?

Pravidelnou komunikací s představiteli samospráv i dalších organizací bych chtěl znát jejich aktuální potřeby a názory na předkládané zákony do Senátu. Byl bych k dispozici všem potřebným a v případě potřeb bych se snažil otvírat dveře do těch správných a důležitých kanceláří. 

reklama

autor: Kateřina Synková

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ráj feťáků, dealerů a mafie. Toto zde Fialova vláda chce? Okamura si to myslí čím dál více

0:01 Ráj feťáků, dealerů a mafie. Toto zde Fialova vláda chce? Okamura si to myslí čím dál více

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Nabývám dojmu, že Fialova vláda snad lobbuje za narkomafii,“ říká Tomio Okamura. …