Kandidát do Senátu Větrovský: Nemám v plánu rezignovat na funkci starosty

09.07.2016 12:16 | Zprávy

Na radnici pracuje již čtvrté volební období. Za práci uvolněného zastupitele získal v roce 2014 cenu Nejlepší starosta Jihočeského kraje. Nabídku kandidovat v krajských volbách odmítl. Přijal ale výzvu reprezentovat ANO v senátních volbách ve volebním obvodě Tábor. To je krátká vizitka Jaroslava Větrovského z hnutí Nezávislí 2014. Čím ho hnutí oslovilo? A jakými tématy by se chtěl jako senátor zabývat? Nejen na to se ptaly ParlamentníListy.cz.

Kandidát do Senátu Větrovský: Nemám v plánu rezignovat na funkci starosty
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský (Nezávislí 2014)

Jak jste se svěřil pro ParlamentníListy.cz, nezávazně jste byl osloven kandidovat v krajských volbách. Neumíte si ale představit, co by se muselo stát, abyste na nabídku kývnul. Na druhou stranu, přijal jste nabídku kandidovat za hnutí ANO do Senátu Parlamentu ČR. Co vás k tomu vedlo?

V Senátu pracuje velmi úspěšně řada starostů. Domnívám se, že práci starosty a senátora lze skloubit, což dokazuje velmi úspěšný senátor a skvělý starosta Pavel Eybert. Za dobu svého působení v komunální politice jsem také získal řadu zkušeností, které bych mohl přenést do práce zákonodárce.

A čím konkrétně vás oslovilo zrovna hnutí ANO? V které oblasti se nejvíce identifikujete s jejich politickým programem?

Za hnutí ANO kandiduji jako nestraník. S programem se identifikuji zejména v ekonomické části, kde je mi blízký důraz na investice a s tím související synergické efekty v oblasti sociální. Je mi blízký princip, kdy nejprve je třeba prostředky vygenerovat a poté následně investovat. Zároveň je mi blízká fiskální kázeň a důraz na zdravé hospodaření.

O významu Senátu se vedou dlouhodobě debaty. V čem podle vás spočívá jeho hlavní význam a smysl?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

„Válku na Ukrajině měl a mohl skončit krátce po svém zvolení. Írán by se choval jinak. Choval-li by …