Kandidát do senátu Hannig (Rozumní): Imigranti jako vetřelci. Nahlodávají Evropu zevnitř

22. 9. 2016 8:21

Okraje Prahy budou velice ohroženy projektem, který v tajnosti vláda přijala na začlenění uprchlíků, konstatuje pro ParlamentníListy.cz předseda Strany zdravého rozumu Petr Hannig. Ve svém programu strana navrhuje obnovit trest smrti nejen za terorismus, chce ale zrušit i zákon o nepřiměřené obraně. Vytrvale také usiluje o vystoupení z Evropské unie. „EU je ve stejné agónii, jako byly komunistické režimy na konci osmdesátých let. Náš stát byl nucen převzít na nátlak EU takové zákony, které nutí obyvatele lhát.“ Co dalšího mu vadí? A jak vidí šance strany?

Kandidát do senátu Hannig (Rozumní): Imigranti jako vetřelci. Nahlodávají Evropu zevnitř
Foto: archiv kandidáta
Popisek: předseda Strany zdravého rozumu – ne ilegální imigraci – peníze raději pro naše lidi Petr Hannig
reklama

Od svého vzniku v roce 2002 strana Rozumní, jíž nyní předsedáte, několikrát změnila svůj název, spolupracovala s různými osobnostmi či stranami. Dosud ale neoslovila větší množství voličů. Máte pro to vysvětlení?

Nevím, jestli u čísla 192 145 voličů a 3,67 % v roce 2010 se dá s jistotou říci, že strana neoslovila větší množství voličů. Či v koalici s názvem Suverenita, kterou tvořila Strana zdravého rozumu s Politikou 21 ve volbách do EU rok předtím 100 514 voličů, což bylo 4,26 %. Samozřejmě bylo to dáno tím, že lídrem v obou volbách byla Jana Bobošíková, ovšem stále šlo o tutéž Stranu zdravého rozumu, která se v tu dobu jmenovala Suverenita.

Jaké mám pro to vysvětlení? Když do voleb s novým subjektem vstupuje multimiliardář, tak jde o nepoměrně větší obnos peněz, které je možné vložit do kampaně, než když do voleb vstupuje ve svém oboru úspěšný, leč přece jenom nepoměrně chudší skladatel, vydavatel a producent.

Čím budete chtít oslovit nové voliče strany? A na jaký typ voličů se chcete soustředit?

Myslím si, že pevný základ našich voličů je stále týž. Sdílejí s námi názor, že náš právní řád je zaplevelen nesmysly, ve kterých se ani odborníci nevyznají, natož pak občan bez právnického vzdělání. Navíc náš stát byl nucen převzít na nátlak EU takové zákony, které nutí obyvatele lhát. Chceme takové zákony z našeho právního řádu vyjmout, pokud se postupně po úspěchu v některých krajích dostaneme i do Poslanecké sněmovny či senátu. Nově pak přichází sebevražedná mánie EU přijímat nelegální migranty, kteří se v podstatě dostávají do Evropy jako vetřelci a postupně ji nahlodávají zevnitř. Nejsme v žádném případě rasisty, ale nemůžeme zavírat oči nad narůstajícím terorismem. Naše heslo je TVRDĚ vyžadovat dodržování všech zákonů, ale bez nenávisti. Bohužel A. Merkelová svým „Wir schaffen es“ porušila všechny dohody a evropská ujednání. Už nechceme, aby se opakovalo mnichovské „o nás bez nás“. Vážíme si svobody natolik i za cenu vystoupení z EU.

Co je cílem Strany zdravého rozumu?

Nastolit v ČR vládu zdravého rozumu. To jest v první řadě zrušit zákon o nepřiměřené obraně. Každý, kdo někoho či něčí majetek napadne, musí počítat s jakoukoliv obranou napadeného včetně té nejkrajnější. Například při teroristickém napadení mačetou obrana legálně drženou střelnou zbraní.

Dále bychom chtěli, aby se mohla mluvit pravda, čili zrušit některé zákony, které tomu zabraňují.

Jaký výsledek byste označil za úspěch?

V krajských volbách v koalici NE ILEGÁLNÍ IMIGRACI – PENÍZE RADĚJI PRO NAŠE LIDI volební číslo 67 www.ne-ilegalni-imigraci.cz 5,3 procenta v kraji Moravskoslezském, Královéhradeckém a Plzeňském, eventuálně i v Ústeckém. Mimochodem, právě v roce 2010 jsme ve volbách do Poslanecké sněmovny v kraji Plzeňském a Ústeckém překročili pět procent. Ale můžeme překvapit i v jiných krajích. Já sám ve volbách do senátu mohu překvapit velmi. Ovšem jelikož jsem vždy víceméně v pozadí a vždy jsem právě tak jako v hudbě stavěl na přední místa jiné osobnosti než sebe (Lucie Bílá, Jakub Smolík, Vítězslav Vávra atd.), tak žádné prognózy udávat nebudu. Mě volební kampaň velice baví. Jsem vdovec, syna s rodinou mám za velkou louží (je tam profesorem na prestižní univerzitě), tak mám spoustu času na kontaktní kampaň a budu mít spoustu času se věnovat práci v senátu pro lidi z mého volebního obvodu na jihovýchodním okraji velkoměsta. Mimochodem, právě okraje Prahy budou velice ohroženy tím, co v tajnosti snad přijala vláda – 520 000 000 Kč na začlenění 6 000 „uprchlíků“ do obcí. Jmenuje se ta akce vznosně, už si nepamatuji jak, napsal jsem to v mém blogu http://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=549261

Mgr. Petr Hannig

  • Rozumní
  • Předseda strany ROZUMNÍ - stop migraci a diktátu EU
  • mimo zastupitelskou funkci

Co považujete v programu strany za nejdůležitější? Jaké konkrétní řešení dnes Rozumní nabízejí?

Celý program Rozumných je na www.stranazdravehorozumu.cz – mimochodem jmenujeme se oficiálně Strana zdravého rozumu – ne ilegální imigraci – peníze raději pro naše lidi. Ale asi budeme uvažovat o názvu Rozumní, tak nějak i z vašich otázek to vyplývá. Tím se název zkrátí. Ale o tom musí rozhodnout celostátní konference Strany zdravého rozumu. A pozor. Strana zdravého rozumu chce znovu zavést trest smrti za terorismus, násilí s následkem smrti na nemohoucích – invalidech na vozíčku, nevidomých a neslyšících, na malých dětech. Chceme dále zrušit úplně hranici trestné zodpovědnosti mládeže. Mladý zločinec se nikdy nepolepší. Je třeba ho účinně od společnosti izolovat, a tím společnost chránit. Velice přísně potírat konzumaci a distribuci drog.

Ale na druhou stranu zlegalizovat osobní pěstování konopí pro zdravotní účely, aby pacienti nemuseli kupovat předražené zahraniční léky vyráběné na bázi konopí.

Čemu byste se chtěl v senátu věnovat, co vás zajímá či takzvaně pálí nejvíce?

Upřímně řečeno, rád bych se věnoval tomu, co mě také pálí. To jest zlepšení života našich seniorů a odstranění různých diskriminačních prvků. Víte například o tom, že když je vám 70, musíte při cestovním pojištění platit téměř dvojnásobek, i když statistiky žádný zvýšený počet pojistných událostí ve věku nad 70 nezaznamenávají? Chtěl bych také, aby se důchody u nás zvýšily na srovnatelnou úroveň se Západem. Dále chci prosadit zrušení zákona o nepřiměřené obraně a zákonů, které vycházejí z takzvané politické korektnosti. Když je někdo zloděj, tak by měl být zlodějem nazýván a tak podobně. Prostě těch věcí je víc a život mě k nim sám přivede.

Jak rozumně a zejména efektivně přistupovat k řešení uprchlické krize, když jsme nebyli schopni zabránit jejímu vypuknutí?

Tak zaprvé. My jsme nebombardovali Libyi a neodstranili režim Kaddáfího, který ať byl jakýkoliv, bránil v exodu Afričanů z Afriky do Evropy, my jsme nezničili fungující a nábožensky tolerantní Sýrii, kde vedle sebe žili nejenom vyznavači různých islámských náboženství, ale také nejstarší křesťanské církve. Sám jsem hovořil zde v Praze před několika lety s patriarchou syrské křesťanské církve Řehořem III., který přijel do Evropy varovat novináře a politiky před agresí vůči Sýrii ze strany Saúdské Arábie, která posílala do ještě mírové Sýrie džihádisty, kteří potom zničili aramejské tisícileté město Maloula. Také jsem o tom před lety psal. Západní státy včele s Francií Nicolase Sarkozyho a Velkou Británií zničily Libyi. USA zničily fungující Irák a držely ruku nad agresivními choutkami Saúdské Arábie a Kataru, co se týká Sýrie. Navíc Saúdská Arábie a další země Zálivu nepřijímají ani jednoho uprchlíka z válkou zničené Sýrie a Iráku. Proč my, občané malé země uprostřed Evropy, která nikdy neměla kolonie, bychom měli tahat z ohně bouchající kaštany, které si tam naházely bývalé koloniální státy a krátkozraký výrok německé kancléřky.

Jak rozumně přistoupit k řešení uprchlické krize. Nepřijmout ani jediného ilegálního uprchlíka, ať si je Německo zlegalizovalo, jak chtělo. Ilegálně vnikli na území EU. Legálně musejí zase z EU odejít, nebo ať si je nechají ty státy, které svou nerozumnou politikou všechno zavinily.

Nemálo renomovaných analytiků tvrdí, že lidé už ztratili důvěru v politické elity, důkazem mají být například úspěchy Donalda Trumpa či Norberta Hofera v Rakousku při prezidentských volbách a také stále větší kritika Evropské unie. Může to tak být? A co je vlastně důvodem, proč považují lidé politiky, a v současné době zvláště ty evropské (Juncker, Merkelová), za neschopné, kteří si nevědí rady se zásadními problémy současného světa?

EU je ve stejné agónii, jako byly komunistické režimy na konci osmdesátých let. Neschopná s představiteli strkajícími hlavy do písku.

Prezident Miloš Zeman získává stále větší podporu široké veřejnosti za svůj postoj k uprchlické krizi a hájení národních zájmů. Jak byste hodnotil vystupování prezidenta vy sám?

Vynikající.

Kompromisní názory jsou pro veřejnost nezajímavé. Co když se věci zvrhnou a skutečně budou vítězit zcela radikální a extremistické názory? Co udělat, aby vše opravdu neskončilo potoky krve? 

Potoky krve by byly, když by vše pokračovalo stejným směrem. Potoky krve způsobené neustále se rozrůstající teroristickou sítí a neschopností evropských systémových stran s tím něco dělat.

Snad všichni se shodují na nutnosti dostavby Pražského okruhu. Tedy až na vládu, která nedávno oznámila, že pro ni není stavba prioritní. Jaký tak očekáváte další vývoj?

Dostavba Pražského okruhu je věcí naprosto prioritní.

Prozradíte nám, kolik si strana vyčlenila na svou kampaň?

Na krajskou nic. Každý z lídrů si pomáhá, jak může. Něco dělám též já, ale to je práce od rána do večera na počítači. Dále předseda koaliční strany ing. Michal Klusáček nechal vyrobit letáčky. Prostě taková samoobsluha. Na senátní to jde z mé kapsy a z kapsy druhého kandidáta do senátu v obvodě 37 Jičín ing. Jiřího Fialy. Myslím, že byste ho měli též vyzpovídat, je naprosto autentický a nekompromisní zase v jiném směru než já. Není naším členem a je zcela autonomní.

Šetříme na parlamentní volby. Tam se musejí platit vysoké kauce, pokud chcete kandidovat ve všech krajích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Kateřina Synková
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poslanec SPD jen zírá, co se odehrávalo kolem americké vojenské mise. Žádná pomoc, spíše sběr dat

21:18 Poslanec SPD jen zírá, co se odehrávalo kolem americké vojenské mise. Žádná pomoc, spíše sběr dat

ROZHOVOR „V první řadě bychom přivítali pomoc civilní. Nejdříve se mluvilo o zdravotnících, pak to b…