Kdo okrádá studenty v Moravskoslezském kraji?

19.08.2013 12:36 | Zprávy

Nedávno jsme uveřejnili dobrou zprávu pro žáky a studenty v Moravskoslezském kraji. Téměř 400 absolventů středních a vysokých škol dostalo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) šanci získat práci formou agenturního zaměstnávání.

Kdo okrádá studenty v Moravskoslezském kraji?
Foto: Radek Kraus
Popisek: Studenti protestovali proti reformě vysokých škol také v Českých Budějovicích

Dle rozhodnutí ÚOHS měl Úřad práce pokračovat ve výběrovém řízení a provést nové hodnocení, které by umožnilo již od září zahájit zaměstnávání absolventů. Nyní bylo zveřejněno, že Úřad práce se rozhodl nesplnit rozhodnutí ÚOHS a z důvodu časových, změny potřeb a realokace prostředků Evropského sociálního fondu (ESF) projekt ESF téměř za 130 milionů Kč zrušit. Projekt, který zajišťoval 100 milionů Kč mzdových nákladů z prostředků ESF pro 400 absolventů po dobu 2 let v době krize!

ParlamentniListy.cz se proto zeptaly odborníka na trh práce a zaměstnávání Ivana Noveského, prezidenta Asociace finanční a občanské gramotnosti a člena výboru Asociace nestátních neziskových organizací:

Pane prezidente, znáte projekt Absolventi a praxe? Je projekt opravdu takovým přínosem pro Moravskoslezský region, jak se mezi odborníky tvrdí?

Ano, znám. Projekt, jehož realizaci opakovaně v otevřeném výběrovém řízení vyhrál člen naší asociace, který dlouhodobě úspěšně řeší nezaměstnanost, je bezesporu velmi přínosně koncipován pro absolventy i region. Těch 100 milionů Kč, které měli absolventi v průběhu cca 2 let získat přímo na mzdách včetně odvodů nebo formou tzv. přímé podpory (náklady na dopravu, apod.) a dalších téměř 30 milionů, které byly určeny na vzdělávání a další činnosti s absolventy, to jsou peníze, které v této době mohou regionu velmi pomoci.

Jaký je Váš názor na důvody zrušení projektu z hlediska času?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala a další taky historici. Negramoti z paměťové agendy a rozhazování. Historik Fidler o oboru

19:46 Fiala a další taky historici. Negramoti z paměťové agendy a rozhazování. Historik Fidler o oboru

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Faktem je, že na naše historické ústavy a podobná pracoviště vynakládá stát m…