Kdyby byla prezidentkou Hillary, došlo by k velké válce s Ruskem. Bývalá členka americké Demokratické strany má hororové informace o Obamovi i o Clintonových

19.01.2019 13:51 | Zprávy

ROZHOVOR „Můžu říct zcela jasně, že kdyby Hillary vyhrála prezidentské volby, došlo by k válce s Ruskem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá členka americké Demokratické strany a spisovatelka Leni Friedman Valenta (dříve Leni Hamilton). Vysvětluje také, co ji vedlo k tomu, že se z přesvědčené americké demokratky a liberálky názorově proměnila v podporovatelku současného amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Kdyby byla prezidentkou Hillary, došlo by k velké válce s Ruskem. Bývalá členka americké Demokratické strany má hororové informace o Obamovi i o Clintonových
Foto: PL
Popisek: Leni Friedman Valenta

Leni, jste velmi neobvyklou kritičkou možné „islamizace“ Evropy, o které se v některých kruzích diskutuje. Většina těch, kteří kritizují islamisty, je považována za pravičáky anebo za křesťanské fanatiky. Vy jste sice aktuálně podporovatelkou amerického prezidenta Donalda Trumpa, zároveň jste ale byla po většinu života demokratkou. A to až do roku 2012. Co vás přimělo k této změně? 

Hodně mě znepokojil skandál kolem případu v Benghází (teroristický útok na americkou ambasádu v Libyi, během kterého byli zavražděni velvyslanec USA a tři další Američané, pozn. red.) a zbytečná smrt čtveřice Američanů, které bylo možné zachránit. (Server Judicial Watch s odkazem na dokumenty amerického státního departmentu uvádí, že Obama o masakru v Benghází věděl deset dní předem, pozn. red.)

Také jsem se ale začala podivovat nad tím, jak a zda vůbec může být Barack Obama (tehdejší americký prezident, pozn. red.) vůči Spojeným státům skutečně loajální.

Poslední pomyslný ukazatel, který mě přinutil k obratu, byl ve chvíli, kdy Obama vyměnil pětici nejhorších teroristů z věznice v Guantánamo Bay na Kubě za zrádce Beaudry Roberta „Bowe“ Bergdahla (americký voják, který byl mezi lety 2009 a 2014 v zajetí islamistických bojovníků hnutí Haggani spřáteleného s organizaci Tálibán poté, co dezertoval z americké armády, pozn. red.) a zároveň zaplatil jeho věznitelům tučné výkupné.

Obama také prováděl škrty v armádě. A pak tu je ta strašlivá jaderná dohoda s Íránem. Zmínila bych také jeho nenávist k izraelskému spojenci Američanů – Bibímu Netanjahuovi. 

A co někdejší protikandidátka na pozici prezidentky Spojených států Hillary Clintonová?

Co se týče Obamovy „družky ve zbrani“ Hillary, tak ta je podle mého názoru zcela zkažená. Svoje principy otáčí jako korouhvička podle toho, kdo zrovna tvoří její obecenstvo.

Jak to myslíte?

Myslím to tak, že pokud by demokraté skutečně prostudovali její pozadí, tak by zjistili, že Hillary k nim má skutečně velmi daleko. Mohli to udělat třeba spíše než to, jak ji odhlasovali jednomyslně za svého kandidáta, jak mají ve zvyku (tzv. party vote, pozn. red.).

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jonáš Kříž

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pět firem vydělá. Pět milionů lidí bude poškozeno. Pavel Janeček k českému Green Dealu

4:44 Pět firem vydělá. Pět milionů lidí bude poškozeno. Pavel Janeček k českému Green Dealu

Fialova vláda měla na středečním zasedání schválit balík opatření označený jako tzv. český Green Dea…