Kdyby se zvedla čím dál víc uzurpovaná většina... Komentátor posílá vzkaz Fialovi, který po Bruselu slaví

08.07.2022 17:50 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Spíše než vítězství zdravého rozumu bych to viděl jako předsmrtný záchvěv z nezbytné nutnosti,“ hodnotí fakt, že nová taxonomie energetických zdrojů nakonec prošla, komentátor Tomáš Vyoral. Je si v podstatě jist, že to nebyli čeští politici, kteří ji protlačili. Soudí, že Fiala skutečně jedná jako Havel. Ale pochvala to není. Ohledně protestů v Nizozemí a v Itálii soudí, že obyčejní lidé už toho mají dost. Ale podle něho většina lidí nemá náladu protestovat.

Kdyby se zvedla čím dál víc uzurpovaná většina... Komentátor posílá vzkaz Fialovi, který po Bruselu slaví
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

V Bruselu byla odhlasována nová taxonomie, která umožňuje investovat i do jaderné energetiky a plynu. Dá se to považovat za vítězství zdravého rozumu? A nepřichází už dost pozdě?

Spíše než vítězství zdravého rozumu bych to viděl jako předsmrtný záchvěv z nezbytné nutnosti. Na druhou stranu nikdy není pozdě, respektive lepší pozdě než později.

ODS se chlubí, že tuto taxonomii vybojoval Petr Fiala svým proslovem a trpělivým vyjednáváním. ANO se zase chlubí, že ji předjednal Karel Havlíček a Andrej Babiš. Co myslíte, přihlásí se ještě někdo? A nejedná se o náznak toho, že české zásluhy jsou přeceňovány?

Je prakticky jisté, že nikdo z výše zmíněných, kdo si onu zásluhu přisuzuje, ji nevybojoval. A dokonce ani vybojovat nepomohl, protože politici z České republiky jsou pro pány ze západu druhořadými vidláky z východu a obyčejnými lokaji. Nic víc, nic míň. Jakkoliv se nám oni výše zmínění snaží dnes a denně bulíkovat pravý opak. Myslet si, že jakýkoliv z prefabrikovaných proslovů strojeného a robotického uspávače hadů Petra Fialy má na cokoliv vliv, spadá to kategorie čirého bláznovství a fantasmagorie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…