Kdyby se zvedla čím dál víc uzurpovaná většina... Komentátor posílá vzkaz Fialovi, který po Bruselu slaví

08.07.2022 17:50 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Spíše než vítězství zdravého rozumu bych to viděl jako předsmrtný záchvěv z nezbytné nutnosti,“ hodnotí fakt, že nová taxonomie energetických zdrojů nakonec prošla, komentátor Tomáš Vyoral. Je si v podstatě jist, že to nebyli čeští politici, kteří ji protlačili. Soudí, že Fiala skutečně jedná jako Havel. Ale pochvala to není. Ohledně protestů v Nizozemí a v Itálii soudí, že obyčejní lidé už toho mají dost. Ale podle něho většina lidí nemá náladu protestovat.

Kdyby se zvedla čím dál víc uzurpovaná většina... Komentátor posílá vzkaz Fialovi, který po Bruselu slaví
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

V Bruselu byla odhlasována nová taxonomie, která umožňuje investovat i do jaderné energetiky a plynu. Dá se to považovat za vítězství zdravého rozumu? A nepřichází už dost pozdě?

Spíše než vítězství zdravého rozumu bych to viděl jako předsmrtný záchvěv z nezbytné nutnosti. Na druhou stranu nikdy není pozdě, respektive lepší pozdě než později.

ODS se chlubí, že tuto taxonomii vybojoval Petr Fiala svým proslovem a trpělivým vyjednáváním. ANO se zase chlubí, že ji předjednal Karel Havlíček a Andrej Babiš. Co myslíte, přihlásí se ještě někdo? A nejedná se o náznak toho, že české zásluhy jsou přeceňovány?

Anketa

Co vy a letní dovolená?

hlasovalo: 6143 lidí
Je prakticky jisté, že nikdo z výše zmíněných, kdo si onu zásluhu přisuzuje, ji nevybojoval. A dokonce ani vybojovat nepomohl, protože politici z České republiky jsou pro pány ze západu druhořadými vidláky z východu a obyčejnými lokaji. Nic víc, nic míň. Jakkoliv se nám oni výše zmínění snaží dnes a denně bulíkovat pravý opak. Myslet si, že jakýkoliv z prefabrikovaných proslovů strojeného a robotického uspávače hadů Petra Fialy má na cokoliv vliv, spadá to kategorie čirého bláznovství a fantasmagorie.

Jak nahlížet na pirátské europoslance, kteří hlasovali proti? S dovětkem, že chtěli, aby byla taxonomie rozdělena a hlasovalo se zvlášť o jádru a zvlášť o plynu.

Dovětek je jen výmluvou omlouvající standardní pirátské jednání směřující proti zájmům České republiky a naopak jdoucí ruku v ruce se zájmy globalistické řídicí kliky. Ostatně co jiného také čekat od filiálky nadnárodního politického tělesa zřízeného právě za účelem rozkladu států a tradičních hodnot.

Belgický europoslanec Guy Verhofstadt kritizoval Fialu, že se nemá ohánět Havlem a naopak začít jednat jako Havel. Pomohlo by nám, kdyby Fiala začal „jednat jako Havel“?

Ale on Fiala v jistém ohledu jako Havel jedná. Coby loutka či poskok – jak chcete – nebo zastánce zahraničních zájmů – logicky západních – pokračuje v rozprodávání, tunelování a rozkladu naší země. České republice by pomohlo, kdyby samotný Fiala šel od válu. Vláda s tímto pseudopremiérem v čele je zřejmě tou nejhorší, kterou naše země za dlouhá léta měla. A že je z čeho vybírat.

Zatímco v Česku si vláda libuje nad novou taxonomií, Nizozemím zmítají protesty zemědělců a chovatelů hospodářských zvířat, kteří protestují proti plánovanému snížení stavu hospodářských zvířat, jež má vést k nižším emisím. Už se dokonce i střílelo. Váš komentář?

A nejnověji myslím i zemědělci v Itálii proti reálně ničím nepodloženému zdražování pohonných hmot a dalších komodit. Zdá se, že obyčejní lidé už začínají mít dost totalitní zvůle vlastních vlád, které jen hrají dle not nadnárodních globalistických sil. Kdyby se zvedla poslední dobou čím dál více uzurpovaná mlčící většina, tak by se poskoci z vládnoucích establishmentů nestačili divit. Nedělejme si ovšem iluze a velké naděje. Drtivá většina lidí chce jen klidně žít a nemá sílu ani náladu protestovat, povstávat nebo se promenádovat na náměstích jako toho času klauni z Milionu chvilek pro demokracii, kteří, když šlo a jde skutečně o podstatu demokracie, mlčí a pasou se z peněz nadojených od veřejnosti.

Turecko si na Švédsku a Finsku vymínilo docela drastické ústupky v chování vůči Kurdům za to, že nebude bránit jejich vstupu do NATO. Není to součástí rozšiřujícího se trendu, že uděláme pro jiné diktátory a polodiktátory, co jim na očích vidíme, jen abychom mohli říct, že bojujeme proti Putinovi? A k čemu to může vést?

Ono vyjednávání a hájení svých zájmů jsou běžnou politickou praxí, takže na jednu stranu jde o logickou věc. Nicméně co se týká nevyzpytatelného a nedůvěryhodného Turecka, tak tam se evropské země dlouhodobě podbízejí, ustupují a nechávají se vydírat. Stačí vzpomenout na nedávné třenice ohledně migrantů z Blízkého východu a Afriky. A dvojí metry pokryteckého takzvaného západního světa, kdy jedny diktátory podporujeme, zatímco jiné přehlížíme nebo proti nim brojíme, snad ani není třeba více rozebírat. Záleží, zda diktátor jedná v náš prospěch a v našem zájmu, nebo ne. To je jediné. O tom, zda je to diktátor nebo demokrat, to vůbec není.

Začíná léto a s ním sezóna dovolených. Můžeme čekat, že se situace ve světě na chvíli uklidní, když lidé na dva měsíce do značné míry ztratí zájem o politiku?

Situace ve světě se neuklidní, ale uklidní se situace v hlavách lidí. Ti si na dovolených částečně odpočinou od sledování propagandistických mainstreamových médií, které namísto informování o realitě vytvářejí realitu jinou – pro vládnoucí režim žádoucí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

boj s dezinformacemi

Dobrý den, proč se podle vás šíří dezinformace? Není to náhodou proto, že vy politici špatně komunikujete? Ostatně na špatnou komunikaci této vlády poukazují mnozí. A jak přesně s nimi chcete bojovat? Budete odsuzovat všechny názory, které se neslučují s těmi vašemi? To totiž teď děláte. A ještě je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tak moc toužil být demokratem, až se stal diktátorem. Zbořilovo doporučené promítání pro Petra Fialu

20:31 Tak moc toužil být demokratem, až se stal diktátorem. Zbořilovo doporučené promítání pro Petra Fialu

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Mirek Topolánek nám v Otázkách Václava Moravce tuto neděli vysvětlil, že za …