Vláda rozhodla o zkrácení karantény a izolace na pět dnů. Je to podle vás krok správným směrem?
Těžko říct, jestli je pět dnů správná doba, po kterou má být člověk v izolaci, když je mu detekováno onemocnění covid-19. Já bych to nechal na odbornících, aby určili správnou délku této doby. Ale politici by si měli odpovědět na otázku, jestli je s ohledem na náš právní řád v pořádku, aby byli do karantény či izolace posíláni lidé, kteří jsou bezpříznakoví. Již dnes můžeme sledovat vývoj v zemích, kde se omikron začal šířit mnohem rychleji a kde právě posílání lidí do karantény přineslo velké problémy, zejména pak v případě zdravotníků a dalších členů integrovaného záchranného systému. Například ve Velké Británii začal kolabovat záchranný systém právě proto, že se bezpříznakoví lidé posílali do karantény. Domnívám se proto, že bychom stejné chyby u nás v České republice opakovat neměli a měli bychom se zamyslet nad tím, jestli necílit na jiný faktor, než je počet pozitivně testovaných lidí. Myslím tím hlavně snížení počtu lidí, kteří leží v nemocnicích nebo kolik lidí umírá na covid-19.
Kabinet zároveň nařídil všem zaměstnancům povinné testování, a to dokonce dvakrát týdně a bez ohledu na očkování. Co si o tom myslíte?
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



