Kraviny, zkušenosti s Topolánkem, EU a Rusko. Činovník ODS z dob „Topola“ dost překvapivě promluvil

15.11.2017 4:43 | Zprávy

ROZHOVOR Mirek Topolánek je vždy ochoten říci cokoli a vzápětí udělat něco naprosto jiného. Tvrdí to Aleš Rádl, který byl poslancem za ODS v době, kdy byl nejnovější uchazeč o Pražský hrad předsedou vlády. Bývalý zákonodárce je také přesvědčen, že Evropská unie je už na cestě k neomarxismu, federalizaci, totalitní cenzuře a brutálnímu sociálnímu inženýrství. Součástí takového útvaru být nechce, a protože to nechce mnoho dalších lidí, považuje za férové zeptat se v referendu veřejnosti, kolik takových lidí je.

Kraviny, zkušenosti s Topolánkem, EU a Rusko. Činovník ODS z dob „Topola“ dost překvapivě promluvil
Foto: aradl.cz
Popisek: Exposlanec Aleš Rádl

Jen co se do boje o Pražský hrad přihlásil Mirek Topolánek, začaly podle mnohých vadnout naděje Jiřího Drahoše a Michala Horáčka, do té doby dvou nejvážnějších rivalů prezidenta Miloše Zemana. Má opravdu bývalý předseda vlády i ODS tu největší šanci utkat se ve druhém kole s nynější hlavou státu?

Jestli má naději na úspěch, nevím, ale život mě naučil, že se kdykoliv může stát cokoliv. Každopádně vítám, že se o funkci prezidenta teď už ucházejí alespoň dva kandidáti, kteří jsou skuteční a časem prověření politici kteří mají v politickém – veřejném prostoru něco odpracováno. Funkce prezidenta a obzvlášť ve chvíli, kdy je dokonce volen celou společností, je výlučně politickou funkcí, a nikoliv nějakou líbivou dekorací, která nemá mít žádné názory a má dát za pravdu všem, aby – jakože – sjednocovala. To jsou vždycky jen líbivé kecy těch, kteří se svým kandidátem neuspěli a snaží se takto jen zmírnit svou porážku

Co si o expremiérovi myslíte po lidské stránce a co od něj v kampani očekáváte?

Mirek Topolánek byl, myslím, vždy člověk, který byl schopen a ochoten říci prakticky kdykoli cokoli a pak udělat něco docela jiného. Pokud si vzpomínám, tak se například na billboardech prezentoval ukázkovou rodinou, aby se vzápětí rozvedl. Objížděl republiku s propagací volebního programu Modrá šance, aby ho po volbách zcela opustil. Odmítal Lisabonskou smlouvu, aby nakonec obcházel své patolízaly v poslaneckém klubu s žádostí, aby pro ni hlasovali.

Nevím, jestli to tak bylo jen proto, že mu jeho veřejné projevy psal někdo jiný a o jeho praktickém jednání rozhodoval zase někdo další, nebo jestli měl za to, že tohle je prostě ta velká „politika“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jiří Hroník

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Josef Skála: Izrael se tlačí do pozice, která se mu vymstí. Role Zelenského

20:03 Josef Skála: Izrael se tlačí do pozice, která se mu vymstí. Role Zelenského

„Izrael, o jehož vznik se velmi zasloužil SSSR, se stal součástí širší hry, která byla namířena prot…