Ladislav Větvička: Šojdrová chce ubližovat dětem. Cenzura! Mnichov? To bylo jinak, nedivte se Hitlerovi

04.10.2018 12:14 | Zprávy

ROZHOVOR „Pokud chceme být pány svého prostoru, udržujme přátelské vztahy s našimi sousedy z Polska, Slovenska a Rakouska a hlídejme si naše Mnichovany ze struktur multikulturního marxismu,“ říká známý blogger, spisovatel a cestovatel Ladislav Větvička. Vyjádřil se ohledně syrských sirotků, Maďarska, migrace a zmínil i Merkelovou a Kalergiho plán. Promluvil také o cenzuře a situaci v médiích. „Oficiální média jsou již plně znormalizovaná, tisíce profilů ze sociálních sítí jsou likvidovány. Pořádají se štvanice na lidi, viz případy Kláry Samkové nebo Petra Štěpánka v posledních dnech,“ poukazuje Ladislav Větvička.

Ladislav Větvička: Šojdrová chce ubližovat dětem. Cenzura! Mnichov? To bylo jinak, nedivte se Hitlerovi
Foto: Facebook Ladislava Větvičky
Popisek: Ladislav Větvička

Máme tady 80. výročí podepsání mnichovské dohody, která ukončila období první republiky. Když se podíváme zpětně, jak se chovali tehdy spojenci a my, jaké bychom si měli z tohoto období historie vzít poučení směrem k dnešku?

Jediný spojenec, který se za nás tehdy v kritické době září 1938  plně postavil, byla Jugoslávie. Mimochodem, je to právě rok, kdy mi profesor Rajko Doleček u sklenky červeného vyprávěl, jak jako malý chlapec z oken naší bělehradské ambasády sledoval davy dobrovolníků hlásících se na obranu Československa. Další spojenec Francie se chovala přesně podle instrukcí od prezidenta Beneše a jeho vyslance Nečase po 15. září 1938. Benešův tzv. pátý plán spočíval v tom, že pod hraným nátlakem přenecháme Německu naše výběžky (Chebský, Šluknovský, Varnsdorfský, Rychleby) a Německo si za to převezme dva miliony našich Němců. U nás by zůstali jen němečtí socialisté a němečtí Židé. Jenže Beneš asi nečekal, že proti sobě má hráče z trochu jiné ligy. A tak když se Hitler dozvěděl, že Beneš je ochoten zříci se hranic Čech a Moravy, a dokonce dosáhl souhlasu Hodžovy vlády s tímto postupem (21. 9. 1938), nezaváhal a vzal si vše, co se mu tehdy nabízelo. Anglie naším spojencem nebyla, neměli jsme s ní žádnou smlouvu, a nemůžeme ji tedy obviňovat, že se jen snažila uklidnit situaci v období, kdy nebyla připravena na válku. Více spojenců jsme vlastně neměli, protože Rumunsko v rámci tzv. Malé dohody nám mohlo efektivně pomoci jen v případě konfliktu s Maďarskem a pomoc Sovětského svazu bez možnosti průletu letadel přes Polsko nebo Rumunsko byla nulová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Zbraně

Zaujal mě váš komentář ke zbraním. Máte naprostou pravdu, že kdo chce jakoukoliv zbraň použít třeba k zabíjení, že si ji nějak opatří - většinou nezákonně. Ale co mě zajímá je váš pohled na to, aby lidé mohli použít legální zbraň pro svou ochranu nebo ochranu majetku? Protože co vím, tak je většina ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák odvrátil útok ČT na svou osobu a usadil Pavla

9:31 Drulák odvrátil útok ČT na svou osobu a usadil Pavla

Reportáž České televize o připomínce osvobození Rudou armádou je zmanipulovaná a překrucuje fakta. N…