Letošní „Listopad“ Štěpána Kotrby: Cizinci táhnou Evropou jako kobylky, my zapomínáme na své chudé. V mládí jsem projel Západ, bylo mi na blití. USA vyhovuje, když zchudneme. Zde je řešení

11.11.2015 4:49 | Zprávy

OPĚT JE TU 17. LISTOPAD Blíží se dvacáté šesté výročí 17. listopadu 1989, který odstartoval etapu českých dějin kolem Václava Havla, Václava Klause a Miloše Zemana. Publicista a analytik Štěpán Kotrba, který patří k nejostřejším kritikům polistopadových časů, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamyslel nad tím, jak porevoluční éra změnila Českou republiku a kterým směrem by se země mohla nadále ubírat.

Letošní „Listopad“ Štěpána Kotrby: Cizinci táhnou Evropou jako kobylky, my zapomínáme na své chudé. V mládí jsem projel Západ, bylo mi na blití. USA vyhovuje, když zchudneme. Zde je řešení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pamětní deska sametové revoluci na Národní třídě

Poslední léta byla bohatá na události, které podle mnohých představují největší výzvu nejen pro ČR od listopadu 1989. Nejprve Ukrajina, válka v Sýrii a teď migrační krize. Co nám tato poslední léta řekla o naší demokracii, o tom, kam jsme se od listopadu 1989 dostali, o nás samých?

Ale ne… „Největší výzva od listopadu 1989“ je sluníčkářský nesmysl. Ukrajina je evropskou, zejména britskou a německou diplomacií a tajnými službami vyvolaná občanská válka, aby se americké, britské a německé kapitálové skupiny měly na kom „nakrmit“ (wrejtí termín ze seriálu Star Gate), protože ekonomika Evropy stagnuje. Byla to upíří strategie a jako takovou ji ukrajinský prezident nemohl schválit. Proto převrat. Bez sametu. Nejlépe se krade tam, kde jsou strach, zmatek a bída. Ukrajina nezačala mejdanem na Majdanu, ale arabským jarem a bombardováním Libye. Pádem plukovníka Kaddáfího, instalováním muslimského bratra Mursího pod pláštíkem „demokratické vůle lidu“. To byl klíč i k událostem v Sýrii, kde se za mohutného kvikotu amerických, britských, německých a bruselských prasat likviduje sekulární režim, který málem nahradili také sunnitští islamisté – kdyby nebylo Ruska a jeho zbraní.

O naší „demokracii“ nám toho tato válečná dekáda řekla dost. Naším náboženstvím jsou peníze. I krvavé. Zejména ty. Uplatňujeme dvojí morálku, poučujeme druhé, aniž demokratické mechanismy uplatňujeme sami. Ale to přece není nic nového… To známe i z posametového Česka. Omlouvali jsme se ústy prezidenta Havla Sudeťákům, jejichž předkové rozpoutali druhou světovou válku, prodali jsme pohraničí za marky, vysmívali jsme se veteránům a plivali i po tom dobrém, co bylo za minulého režimu učiněno. Výsledek? Rozvrácený lehký průmysl i zemědělství, stamiliardové ztráty, zisky českých firem v daňových rájích a peníze, které nesmrdí. To je morálka této „demokracie“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Proč chcete vystoupit z NATO?

Když nás chcete chránit před válkou, tak proč jste pro naše vystoupení z NATO? Nemyslíte, že nebýt NATO, dost možná bysme byli ve stejné situaci jako Ukrajina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Správnou stranu vám vyberou.“ Vyoral se pustil do nové kampaně SPOLU

14:21 „Správnou stranu vám vyberou.“ Vyoral se pustil do nové kampaně SPOLU

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – Komentátora Tomáše Vyorala politické kampaně spíše popouzejí, než…