Lidé jsou naštvaní a mají strach. Espéďák z „vyloučeného“ kraje má vzkaz pro Fialu

08.06.2023 21:50 | Rozhovor

Pavel Motešický, zastupitel SPD v Karlovarském kraji, pozoruje mezi lidmi naštvání a strach. Hlavní příčinou je jednoznačně chování této vlády, která v nich depresi jen prohlubuje.

Lidé jsou naštvaní a mají strach. Espéďák z „vyloučeného“ kraje má vzkaz pro Fialu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hnutí SPD představilo kandidáty i program pro nadcházející senátní volby

SPD znamená „Svoboda a přímá demokracie“. Je podle vás v komunální politice dostatek prostoru pro „přímou demokracii“, tedy že lidé mohou dát účinně najevo svůj postoj i během volebního období?

Právě v komunální politice jsou referenda využívána a lidé se tak mohou zapojit do politického dění, což nemají možnost na celostátní úrovni. Totéž se SPD snaží prosadit na celostátní úrovni, tak aby lidé mohli v důležitých otázkách rozhodovat sami. V současné době vidím jako jedno z takových témat, kdy bychom rozhodnutí měli nechat na občanech našeho státu, právě podpis obranné smlouvy o spolupráci mezi USA a ČR. Žádná z vládních stran takovou smlouvu ve svém programu neměla a lidé se nemohli rozhodnout, zda s takto závažnou věcí souhlasí.

Jak se vám se značkou SPD v zádech daří v komunální politice prosazovat vaše návrhy, případně nějak systematičtěji spolupracovat s ostatními stranami a hnutími? Třeba na parlamentní úrovni je to, jak známo, trochu problém…

V rámci působení v zastupitelstvu Karlovarského kraje jsme sice v opozici, ale v rámci hlasování o projednávaných bodech se neřídíme názorem, že musíme být za každou cenu v opozici, ale hlasujeme podle toho, co je dobré pro lidi a náš kraj.

Jak se na vaše politické působení v dresu SPD dívá vaše okolí, třeba sousedé, obyčejní lidé? Zažíváte, že vám vyčítají, že sedíte v zastupitelstvu za „ty extremisty“?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

„Válku na Ukrajině měl a mohl skončit krátce po svém zvolení. Írán by se choval jinak. Choval-li by …