Macinka: Tuhle blbost jsem také slyšel. Nevěřte tomu

14.12.2024 5:00 | Rozhovor
autor: Radim Panenka

Po prvním kongresu z minulého víkendu je z Motoristů sobě vybudována politická strana připravená říct si ve sněmovních volbách o podíl na vedení státu. Předseda strany Petr Macinka v pořadu Rozhovory PL podrobně hovoří o tom, čím Motoristé jsou, a čím naopak nejsou, neboť se podle jeho slov o straně šíří řada nepravd nebo neopodstatněných obav.

Macinka: Tuhle blbost jsem také slyšel. Nevěřte tomu
Foto: Archiv PL
Popisek: Předseda Motoristů sobě Petr Macinka v pořadu Rozhovory PL

„Kongres ukázal, že Motoristé jsou nyní celorepubliková regionalizovaná strana, máme centrálu v každém kraji. Na české poměry máme docela robustní členskou základnu, schválili jsme 1415 žádostí o vstup do strany Motoristé sobě. Jsme hotová politická strana, která je připravena dlouhodobě se podílet na politickém životě České republiky,“ uvádí Petr Macinka s tím, že do centrály Motoristů chodí mnohdy i sto žádostí o vstup do strany denně.

Nevylučuje navíc, že Motoristy v budoucnu posílí i množství stávajících členů ODS, kteří jsou hrubě nespokojeni s tím, co nyní strana Petra Fialy reprezentuje. „Až budou mít tito lidé na jaře platit členské příspěvky, tak je už nezaplatí v ODS, ale budou je chtít zaplatit nám,“ upřesňuje. Mezi důvody své nespokojenosti mnozí stávající občanští demokraté prý uvádí i koalici SPOLU, ve které se rozpouští pravicové myšlenky.

„Vedení ODS je nervózní, protože dlouhou dobu hřešilo na to, že byli jedinou alternativou pro pravicové voliče, kteří jim hlas se skřípěním zubů nakonec dali, protože to pro ně bylo nejmenší zlo. Teď už tady je nová a čerstvá alternativa v podobě Motoristů. Umíme formulovat pravicové teze do hesel a zarámovat je tak, aby byly srozumitelné a lidé tomu tleskají. ODS už nemůže dál jet na vlně, že je sice úplně k ničemu, ale nikdo jiný na pravé straně spektra není. Na pravé straně jsou Motoristé. ODS už jen zůstane k ničemu,“ zdůrazňuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Již dosti bylo asociálního řádění pravice..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusetipik , 14.12.2024 9:35:58
budu volit levici, která se zastane lidí práce, důchodců , samoživitelek atd. ... Takže STAČILO pravičáci a i vy Motoristé.

|  9 |  0

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …