NATO je teroristická organizace, srbské a albánské děti dodnes umírají kvůli jejím bombám. Teď se chystá na Rusko, jako kdysi Hitler. Černohorský novinář žaluje

29.06.2016 14:13

ROZHOVOR NATO stále těsněji obklopuje Rusko ne proto, že ho tak miluje nebo že s ním chce být v neustálém sousedství. Vojáci NATO stojí na hranicích Ruska ze stejných důvodů, jaké měl kdysi Hitler. To říká šéfredaktor informačního portálu IN4S a předák hnutí Ne do války – ne do NATO Gojko Rajčevič z Černé Hory, která by se mohla stát devětadvacátým členem Aliance.

NATO je teroristická organizace, srbské a albánské děti dodnes umírají kvůli jejím bombám. Teď se chystá na Rusko, jako kdysi Hitler. Černohorský novinář žaluje
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Černohorský novinář a aktivista Gojko Rajčevič

Jak vnímáte NATO?

Názory o NATO neměním, ať jsem v Podgorici, nebo v Bruselu. NATO je teroristická organizace stvořená z různých národů a různých lidí. NATO rozhodně není volbou Černohorců a není zde vítáno. Organizace Severoatlantické smlouvy bombardovala v roce 1999 Svazovou republiku Jugoslávii, jejíž nedílnou součástí byla i Černá Hora, čímž ukázala pravou tvář.

Mohli jsme na vlastní oči vidět nespočet zločinů spáchaných Severoatlantickou aliancí maskovaných propagandou obrany pronásledované albánské menšiny v Kosovu a Metohiji údajně páchaného srbskou minoritou. Kosovo a Metohije, jižní srbské provincie, jsou dnes okupovány. Následky tohoto bombardování jsou strašné. Srbské a albánské děti dodnes umírají kvůli vysoké koncentraci uranového prachu z bomb NATO. Bohužel zločinů této vojenské aliance je nespočet a rokem 1999 neskončily.

V současnosti jsme také svědky zabíjení syrských, afghánských, palestinských, iráckých, libyjských, ukrajinských a ruských dětí. Umírají ve válkách založených, vyvolaných a udržovaných NATO. Z evropských a amerických vojenských základen jsou operativně vražděni lidé z jiných částí světa drony. K lovení a zastřelení „nepřátelských“ dětí stačí jen kroutit joystickem.

Proč neskončilo NATO poté, co se rozpadla Varšavská smlouva?

Zřejmě měli plánovači z NATO i jiné choutky než se jen chránit před SSSR a Varšavskou smlouvou. Naprosto jasně je pojmenovala Madeleine Albrightová, když prohlásila, že „Rusko kontroluje na Sibiři až moc nerostných surovin“. Ostatně to je nejlepší vysvětlení dnešní politiky NATO.

Jak často jste za své názory v Černé Hoře napadán?

Jelikož otevřeně zastáváme protialianční stanoviska a bojujeme za demokratické změny v Černé Hoře, nejsem já, vedení portálu IN4S a mírové hnutí „Ne do války – ne do NATO“ jen terčem útoků ze strany úřadů a vládnoucí politické garnitury, ale i ze strany krimináních struktur na ně napojených.

Chtěl bych taky zdůraznit, že Rada Evropy na své webové prezentaci v kategorii reportů o svobodě médií uvádí, že mé osobní bezpečí je ohroženo. Podle jejich hodnocení jde ohledně mého bezpečí o vyšší stupeň ohrožení. Předpokládají, že útok na mé bezpečí a morální charakter novináře je vysoce pravděpodobný.

Bude vaše hnutí protestovat proti summitu přímo ve Varšavě?

Bohužel, přestože nechceme být při summitu součástí rozhodování, protestů přímo v hlavním městě Polska se nezúčastníme. Podobné aktivity jsou totiž nad naše finanční možnosti.

Na summitu se bude diskutovat o posílení vojenských kontingentů v Pobaltí u hranic s Ruskem. Je to správný postup?

Úmysly NATO jsou zřejmé. NATO stále těsněji obklopuje Rusko ne proto, že ho tak miluje nebo že s ním chce být v neustálém sousedství. Vojáci z NATO stojí na hranicích Ruska ze stejných důvodů, jaké měl kdysi Hitler. Těm, kteří rozumějí současným geopolitickým procesům, a těm, kdo nechyběli při důležitých hodinách dějepisu na základní škole, musí být zřejmé, že tito neonacisté skončí stejně jako ti, co kdysi začali pochod na sovětské Rusko.

Je Rusko opravdu tak velkou překážkou míru ve světě?

To trvdí NATO. Severoatlantická aliance potřebuje důvod, kterým by omluvila vlastní agresivní plány vůči Rusku. Vůbec si nemyslím, že by Rusko bylo hlavní překážkou celosvětového míru. Naopak je jeho velkou zárukou.  

Británie zvolila Brexit, tedy vystoupení z EU. Nedojde kvůli tomu k restartu, či rozpadu organizací, jako jsou Evropská unie či NATO?

Vypadá to tak, jak říkáte. Proces demontáže začal a my budeme tento vývoj postupně následovat. Altruistické ideje zakladatelů Evropské unie se obrátily ve svůj opak. Nezbytnost vzniku NATO v roce 1949 už nemá nic společného se současnou agresivní vojenskou organizací, která sama sebe nazývá obráncem demokracie. Vesmírná spravedlnost už zařídí, že se NATO rozpadne a EU bude muset začínat od podlahy.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Migranty do českých obcí a měst? Varování pro Rakušana. Bude boj

4:40 Migranty do českých obcí a měst? Varování pro Rakušana. Bude boj

Plánovat nastěhovat na výsostné samosprávné území nezvané obyvatele, to si dovolím označit za takový…