Největší hnus současnosti. Kim-ir-senizace Václava Havla. Ti eurobolševici oprášili dokonce už i starý slovník, všude vidí agenty, žasne Petr Štěpánek

16.10.2016 6:18 | Zprávy

ROZHOVOR „Havel byl statečný disident a špatný politik,“ tvrdí místopředseda Alternativy pro Česko a bývalý člen ODS Petr Štěpánek. Problém dneška jsou podle něj Havlovi pohrobci, které označil za sebestřednou partičku pravdoláskařů, kteří si z Havla udělali monstranci, svatý obrázek a úplně pominuli jeho politické i lidské chyby. Za největší hnus dnešní společnosti považuje, když se z kritiků Evropské unie dělají agenti Moskvy a Putinovy agendy.

Největší hnus současnosti. Kim-ir-senizace Václava Havla. Ti eurobolševici oprášili dokonce už i starý slovník, všude vidí agenty, žasne Petr Štěpánek
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Petr Štěpánek, politický glosátor a hudebník

Někdejší český premiér a bývalý předseda Senátu Petr Pithart při zahájení slavnostního koncertu v pražském Rudolfinu k nedožitým 80. narozeninám Václava Havla řekl, že „by se mohlo zdát, že slova o vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí jsou všechno, co zbylo z Václava Havla. Pro jedny jsou ta slova zdrojem posměchu, pro druhé erbovním znamením.“ Jsou to pro nás už jen slova? Zhořkla nám snad představa vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí?

Nejde ani tak o tu samotnou větu Václava Havla, která byla náhodná, nijak extra připravená. Dnes ani nejde o Havla. Václav Havel má své pevné místo v novodobé historii České republiky a pro řadu z nás, včetně mě, bylo období sametové revoluce možná nejkrásnějším obdobím našeho života. Nemám potřebu v roce dva tisíce šestnáct nadávat na Havla. Havel by statečný disident a pak to byl špatný politik.

Toho se týká i má další otázka. Jak s odstupem času tedy hodnotíte působení a politiku Václava Havla?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Bydlení

Jaká pravidla navrhujete pro spravedlivé rozdělování městských bytů a pro sociální bydlení? Proč jste je neprosadili za Bartoše? A máte taky řešení celkové bytové krize? Respektive každý tvrdí, že je má, ale že by se něco změnilo, to fakt ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Z uzavřených dolů rezervace a z orné půdy průmyslové zóny. Hynek Beran líčí jednání u Mrázové

12:03 Z uzavřených dolů rezervace a z orné půdy průmyslové zóny. Hynek Beran líčí jednání u Mrázové

Energetický expert Hynek Beran se dělí s ParlamentnímiListy.cz o své dojmy z jednání o akceleračních…