Němcová odškrtávala, s kým vším nikdy nepůjde. Nakonec zbyla jen TOPka

03.10.2013 21:31 | Zprávy

ROZHOVOR Jednička ODS Miroslava Němcová odmítá po volbách spolupráci nejen s ANO nebo Úsvitem, budoucnost Ostravska pak vidí také v IT technologiích. Právě o Moravskoslezský region je v těchto dnech velký zájem nejen kvůli krizi v hornictví. Prezident ho navštívil v souvislosti s jeho aktuální návštěvou Moravskoslezského kraje, bývalá předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová tu zase pokračovala s předvolební kampaní.

Němcová odškrtávala, s kým vším nikdy nepůjde. Nakonec zbyla jen TOPka
Foto: Daniela Černá
Popisek: Miroslava Němcová v Ostravě

Při návštěvě centra Nová Karolina poskytla bývalá předsedkyně sněmovny rozhovor redakci ParlamentníchListů.cz.

Proběhla informace, že po volbách pro Vás nepadá v úvahu spolupráce s některými politickými stranami, jako jsou kromě komunistů také ANO nebo Úsvit. Která z politických stran by pro Vás byla přijatelná?

Vždycky před volbami se těžko vymezuje, s kým ano a s kým ne. Já jsem si to zjednodušila a rozdělila jsem si strany na ty, s kterými rozhodně nemůžeme nikdy spolupracovat, protože programově nemáme k sobě ani milimetr blízko, to jsou například komunisté, byť jsou v Parlamentu od začátku, ale s nimi spolupracovat nikdy neumíme. Druhou stranou té mince jsou nesystémové strany, ani to strany nejsou, jako je ANO a jako je Úsvit Tomia Okamury. Pak do jisté míry Jana Bobošíková, která má kolem sebe teď konglomerát lidí zprava do leva a nedává to žádný smysl, protože tohle uskupení se při nejbližším složitém rozhodování rozpadne a nic z této síly nebude.

Do jisté míry jsou to pro mě i zemanovci, kteří jsou pro mě nesystémoví proto, poněvadž jsou řízeni přímo prezidentem a nezdá se, že by to byla strana, která vnitřními demokratickými principy řídí sama sebe, ale naopak si do toho nechá mluvit z Hradu. To je další riziko, které mě vede k tomu, že řeknu, že s těmi spolupracovat nechci.

Každopádně například TOP 09 pro vás asi stále přijatelná je, na tom se asi nic nezměnilo, že?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …