Nevychovaná nána křičí ve třídě na prezidenta. Bába řve na Babiše... S takovou demokracií běžte do p*dele! Herec Ivan Vyskočil vypěnil

10.09.2018 18:50

ROZHOVOR „Co má co nějaká bába, co vypadá jako ony neblaze proslulé frontové bojovnice z dob socíku, řvát panu Babišovi, který na rozdíl od ní něco dokázal, z třiceti centimetrů do obličeje: ‚My vás tady nechceme!‘ Jací MY? Mluví snad tím hulvátským hlasem i za mě?“ ptá se herec Ivan Vyskočil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil k tomu, co se kolem prezidenta Zemana odehrálo první školní den, a řekl svůj názor i na události v německém Chemnitzu.

Nevychovaná nána křičí ve třídě na prezidenta. Bába řve na Babiše... S takovou demokracií běžte do p*dele! Herec Ivan Vyskočil vypěnil
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herec Ivan Vyskočil.
reklama

Prezident Miloš Zeman se rozhodl první školní den přivítat prvňáčky v jedné z pražských škol. I tato akce přiměla některé rodiče, aby vyjádřili svůj názor na prezidenta. Někteří měli na oblečení maličké červené trenýrky. Co na to říct?

Je přece nepsanou tradicí, že prezident republiky první školní den vybere některou školu a přivítá nastupující prvňáčky a popřeje jim úspěch do začátků vzdělávání. Teď si představte, kdyby Miloš Zeman tuto tradici porušil. To by zase byla voda na mlýn ČT a různých rádoby novinářů. Pan Pehe by omdlel radostí, jak zase může vyvrhnout své zvratky na hlavu státu. A o panu Kalouskovi ani nemluvím. Když prezident tuto tradici nevynechá, poslouží zase pár pitomců, kteří neváhají tento první zážitek dětem zkazit a připnou si červené trencle. Když už, tak měli přijít jenom v trenýrkách a udělat ze sebe ještě větší blbce. Bylo by to alespoň zábavnější a nepochybuji, že by se Miloš Zeman při svém smyslu pro humor asi i zasmál. A už je tady zase maso pro komentáře a vyvozování závěrů. Je to prostě pořád stejné, jako kolem 21. srpna. Zda měl být projev a proč nebyl a věštecké úvahy, co by v něm asi bylo, kdyby byl.

V té škole ale nezůstalo pouze u němého protestu. Proti prezidentovi se ozývaly i výkřiky, podle serveru Novinky.cz jedna z maminek dokonce zakřičela na hlavu státu – Fuj, táhni. Jak takovýto výstup hodnotit?

Jsem přesvědčen, že mnohé projevy a demonstrace jak proti prezidentovi, tak proti panu Babišovi jsou organizované a placené. Bohužel se k těmto postojům přidala i řada mých kolegů a takzvaných celebrit. Někteří z přesvědčení a někteří jen proto, že se to takzvaně nosí. Nebo i proto, aby v této komunitě vydrželi. A pak se není čemu divit, že nějaká husa zanedbaná bude ještě ostřejší než například Aňa Geislerová, která mluví o pacientovi LDN na Hradě. A protože příklady táhnou, tak potom taková nevychovaná nána křičí na pana prezidenta: „Fuj, táhni!“ Škoda, že ji maminka víc nefackovala, aby do ní vtloukla aspoň základy slušného chování.

Například režisér Zdeněk Troška po tomto incidentu pro ParlamentníListy.cz uvedl, že by se měl udělat zákon, který bude chránit hlavu státu. „Mělo by být jasné, odkud už je to hanobení, dehonestace a urážka. Kdyby někdo něco takového, jako se dnes říká běžně proti prezidentu Zemanovi, řekl za starého režimu proti Husákovi, tak jde sedět na dvacet let, ani nepípne,“ uvedl oblíbený režisér. Souhlasíte s ním?

Anketa

Podporujete zdanění církevních restitucí?

92%
8%
hlasovalo: 9262 lidí
Psychiatr profesor Vondráček, který žil ještě za Rakouska-Uherska, vzpomíná ve své knížce, jak se pečlivě rakouské úřady staraly o své občany v cizině. Četl jsem to ještě v dobách totáče a tiše záviděl tehdejším rakousko-uherským občanům, tedy i Čechům, ten strašný rakouský „útlak“. Ale za urážku císaře pána se šlo sedět. Viz úžasný film Anton Špelec, ostrostřelec. A já naprosto souhlasím s těmi, kdo navrhují tresty za urážku hlavy státu. Nejhorší je na tom, že to dělají hlavně ti, kteří celou dobu, kdy hrozil nějaký postih, drželi hubu a krok, natož aby se přihlásili k nějakému jinému názoru, než předepisovala strana a vláda. Doslova vidím tu „statečnou“ křiklounku, jak ještě před pár lety říká: „Táto, tak tam vstup, ať se kluk dostane na školu!“ Ale inu to už je taková česká tradice. Maminka, která měla za sebou koncentrák, mi vyprávěla, jak největší mstitelé a němcobijci byli právě kolaboranti, šmelináři, kteří nejvíc vydělávali na lidské bídě, a samozřejmě ti nejodpornější – udavači! Zkrátka tihle lidé se vždycky vyrojí. Chytnou se, když už se to smí a nic jim nehrozí. Teď musejí ukázat, jací jsou hrdinové, a pokrokoví, a jak se hlásí k demokracii.

A já se v duchu ptám svých kolegů, z nichž mnohých si vážím jako výborných umělců a rozhodně jim nechci předepisovat, že musejí mít stejný názor jako já. Ptám se, zda vědí, že právě této spodině nahrávají, že to jsou právě oni, kdo rozdělují národ. Křičí o ohrožení demokracie a právě oni ji nejvíce podrývají neuznáváním demokratických voleb, po kterých jsme tak dlouho volali. Mnozí se dovolávají Václava Havla a jsou druhou stranou často posměšně nazýváni „havloidy“. Já jsem se s Václavem Havlem znal (hlavně přes Pavla Landovského) a tvrdím, že Václav Havel jako demokrat by byl zděšen, že podobné antidemokratické jednání je zaštiťováno jeho jménem. Často z jejich úst slyším: „Ne, Miloš Zeman není můj prezident!“ Omyl. Jsi občanem ČR? Miloš Zeman je demokraticky lidem zvolen. V tom případě ať chceš, nebo nechceš, je to i tvůj prezident a měl by ses vůči němu jako ke hlavě své vlasti i náležitě chovat!

Zatímco prezident Zeman se rozhodl, že ohledně 50. výročí okupace Československa nepromluví, Andrej Babiš tak učinil a hned to „slízl“. Ostatně i na nedávném agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích čekala jak na prezidenta, tak na premiéra skupina demonstrantů. Co toto všechno v souvislosti s tím, že i pietní akce právě u příležitosti 21. srpna se zvrhla v protest, vypovídá o náladě naší společnosti? Co vy na to říkáte?

Co má co nějaká bába, která vypadá jako ony neblaze proslulé frontové bojovnice z dob socíku, řvát panu Babišovi, který na rozdíl od ní něco dokázal, z třiceti centimetrů do obličeje: „My vás tady nechceme!“ Jací MY? Mluví snad tím hulvátským hlasem i za mě? Nebo za těch skoro 30 % voličů, kteří volili ANO? Obdivuji klid jak pana prezidenta, tak pana premiéra. Já bych to asi nevydržel a nejspíš by se mi cukla ruka a bábu bych trefil. Ale proč se divím nějaké bábě, která už na první pohled vypadá, že hlavu má pouze na to, aby jí nepršelo do krku, když proti tomu inteligentně vypadající pan Hutka složí píseň, kterou zve smrtku na pana prezidenta. To už je ale opravdu za hranicemi lidskosti a všeho, čeho se nám dostalo v rámci Desatera. Chápu, že po letech nezájmu a přehlížení potřeboval pan Hutka na sebe upozornit. Ovšem takto nešťastným a odporným způsobem? Pane Hutko, víte něco o českém přísloví, které hovoří něco o „nebezpečném kopání jámy pro druhého“?

Jak už jsme zmínili, prezidentu Zemanovi bylo poměrně tvrdě vyčítáno, že nepromluvil veřejně k 50. výročí okupace Československa…

Ano. A já už jsem minule řekl, že když se pan prezident rozhodl nemluvit k 21. srpnu, že to bylo jen rozumné. O okupaci mluvil, ještě když se to nesmělo, a také za to nesl následky, to si netroufl ani jeden z těch křiklounů a „hrdinů“. Mimochodem, mnozí, kteří jsou nyní chytřejší než Národní knihovna, ještě v té době tak nanejvýš tahali kačera. Za těch 50 let se na věci asi díváme s odstupem. Sovětská okupace zůstane okupací i nadále. Ale nezapomínejme, že tady nebyli jenom sovětští vojáci, ale také Poláci, Maďaři, východní Němci, a dokonce i Bulhaři. Víme, že museli. Stejně tak jako ti nešťastní kluci ruští a z jiných sovětských národů. Ale byli tu! A proto s nimi dnes po padesáti letech nebudeme mluvit? Konečně, německá okupace byla sice kratší, ale mnohem horší. Zahynulo při ní o nespočet více lidí. A přesto nás politici nestraší Německem, tak jako nás neustále straší Ruskem.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Blíží se oslavy stého výročí vzniku Československa, nemáte pocit, že by mohly dopadnout podobně jako právě akce před Českým rozhlasem? Nezvrhnou se nakonec v přestřelky politiků? Jak by podle vás měly oslavy stého výročí naší republiky ideálně vypadat?

Mám pocit, že na každé shromáždění začínají chodit křiklouni a chaoti. Jsou poslední dobou označováni jako „neomarxisté“. Podobně jako na fotbalová utkání mnozí nechodí kvůli sportu, ale kvůli rvačkám a výtržnostem. Tihle neomarxisté mají zřejmě za úkol rozvracet každou oslavu, každou významnou událost a je dnes veřejným tajemstvím, že je to organizované a placené. Nepochybně využijí také oslavy 100 let republiky. Neměli bychom si to nechat líbit. Demokracie je, málo platné, odsud až posud.

Mimochodem, když trochu odbočím, minule jsem dostal otázku, zda si myslím, jestli nám hrozí nějaká okupace? A já říkám: „Ano!“ V nejbližší době nám hrozí okupace „sklady“! Obávám se, že brzy zmizí líbezná česká krajina, která bude nahrazena hnusnými šedými budovami – sklady. Jezdím domů za Prahu. Kolem silnice byly pole, louky a remízky. Občas na mne vykoukl zajíc, srna nebo přeběhl lišák. Dnes jedu kolem šedých stěn skladů, ze kterých vykukují tak nanejvýš kamiony. A s hrůzou koukám, jak se zase shrabuje další půda na hromady pro stavbu dalších příšer. A divíme se, že máme sucho? Páni politici, co se přestat hádat a kydat na sebe špínu a raději řešit, aby i našim dětem a vnukům zůstalo něco, čemu budou moci říkat: U NÁS DOMA!

Když se podíváme k našim západním sousedům, co říkáte na to, co se děje v německém Chemnitzu?

Anketa

Sympatizujete s demonstranty, kteří v německé Chemnitz protestovali proti migraci?

98%
2%
hlasovalo: 21148 lidí
Tady zcela souhlasím s názorem pana Václava Klause ml. Jeho příspěvek na Facebooku byl sice smazán „tou korektní pseudodemokratickou cenzurou“, ale ParlamentníListy.cz jej otiskly. Praví se v něm zhruba toto: Je sem přijato zhruba 1,5 milionu neznámých osob, které ze samé vděčnosti vás začnou vyžírat, krást, znásilňovat, šikanovat vaše děti a dělají vám ze života peklo. Ovšem o tom se psát nesmí. A když po nějaké zvláště výživné vraždě vám dojde trpělivost, stát na vás pošle těžkooděnce a vodní děla a nazývá vás rasisty, neonacisty a pravicovými extremisty. Vy, když neplatíte daně, jdete sedět. Muslimští přistěhovalci, když kradou a dělají výtržnosti, nic se jim nestane, a ještě se to v médiích tají v rámci korektnosti. Končím zvoláním, že držím občanům Chemnitzu palce, neb bojují i za nás. Chápu, že řada předposraných politiků z takzvané demokratické žumpy má z pana ml. Klause klaustrofobii. Ale já s ním naprosto souhlasím!

Vážím si Miloše Zemana, který téměř s vizionářskou prognózou toto předpovídal. Ne, nesmíme sem k nám něco takového pustit! Při četbě těch téměř polooficiálních zpráv, jak syrská dívka potká v Německu svého otrokáře, který ale má plný azyl, a tak se mu nesmí nic stát, a dalších takových, se mi chce zvracet a vůbec se nedivím, že to spěje k tendencím brát spravedlnost do vlastních rukou. Demokracie, která je tak strašně „humánní“, že se neumí bránit, taková demokracie nemá právo na život. S takovou, která dává větší práva zločincům než slušným lidem, s takovou demokracií jděte do prdele! A vzhledem k tomu, jak mě propral bulvár za moje přítelkyně, milenky i původ, tak mě těžko mohou média nazvat rasistou, nebo xenofobem či neonáckem!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: David Hora

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hra s Vrběticemi! Byl soud.“ Diplomat: Zahráváme si. Necháme zisk Německu? O toto jde

16:36 „Hra s Vrběticemi! Byl soud.“ Diplomat: Zahráváme si. Necháme zisk Německu? O toto jde

ROZHOVOR V případě zničení skladu ve Vrběticích proběhl soud a všichni byli osvobozeni. Je česká pol…