Neziskovky jsou tasemnice, ničí nás. Paraziti nepracují. Strašné, co média říkají o odpůrcích migrace, říká zakladatel nového sdružení. A názory Babiše, no, pozor...

7. 12. 2017 7:02

ROZHOVOR „Nedávno jsem poslouchal Radiožurnál. Zamrazilo mě z jednoho rozhovoru. Respondent musel opravit moderátora, který otázky kladl tak, že každý, kdo nesouhlasí s přijímáním migrantů, je extremista,“ podivuje se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Soukup, který v minulé sněmovně založil Platformu za zachování evropské kultury a jejích hodnot. Nyní připravuje vznik platformy nové. „Dochází k dalším útokům na zbytky naší suverenity – téměř nepozorovaně –, o kterých nikdo neinformuje. Naše platforma je chce monitorovat a informovat o nich. Myslím, že naše vláda se zatím chovala docela mravně. Teď ale bude vystavena velkým atakům ze strany Evropské unie a OSN,“ domnívá se.

Neziskovky jsou tasemnice, ničí nás. Paraziti nepracují. Strašné, co média říkají o odpůrcích migrace, říká zakladatel nového sdružení. A názory Babiše, no, pozor...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Soukup

Co nového bude s vaší Platformou za zachování evropských hodnot, kterou jste založil v Poslanecké sněmovně a jejími členy byli poslanci, senátoři a europoslanci? Po volbách jste uvedl, že ji chcete více otevřít. Děje se už něco v tomto směru?

Děje. V pátek má schůzku přípravná skupina na rozjezd nové platformy. Patrně od 1. ledna přijdeme s určitým manifestem, ve kterém vyzveme ke spolupráci v rámci platformy spolky, organizace, neformální sdružení, jež mají podobný program. Platforma navíc svůj program rozšiřuje. Ten původní se zaměřoval na zachování národní kultury ve vztahu k migraci a podobně. My v současné době vidíme nejenom rizika vnější. Evropa jako by usilovala o sebezničení. Já vnitřního nepřítele označím – je to liberální neomarxismus. Ovlivňuje určitou část ČSSD, infiltroval i do jiných stran. Propagátory této tasemnice v těle státu jsou nejrůznější „lidumilné“ neziskovky. Produktem jsou výmysly jako zrovnoprávnění homosexuálních svazků, bezbřehý genderismus, inkluze ve školství, naivně chápaná solidarita, která umožňuje mladým a zdravým lidem nepracovat a parazitovat na sociálním systému. My chceme na tyto nesmysly ukazovat, odhalovat je a protestovat proti nim. A ještě něco – máme obavu z toho, že základní demokratické principy jsou v poslední době pošlapávány a opomíjeny. Státní byrokracie vytváří obrovské množství regulací, kontrol, všudypřítomné je špiclování. Vznikají různé strany jednoho muže, což se nám také jeví jako ohrožení demokracie. Na to všechno budeme reagovat. Je to spíš taková ostražitost z toho, co může nastat.

Anketa

Hrozí nám pokuta od EU za to, že nepřijímáme uprchlíky podle kvót. A poplatky za každý den, kdy tak nečiníme. Co má nová vláda udělat, pokud nás EU odsoudí?

hlasovalo: 10928 lidí

Co dalšího bude mít nová platforma v programu?

Chceme podpořit tradiční rodinu. To znamená táta, máma, děti. Domníváme se, že nyní dochází k legalizaci jiných partnerských soužití. Nejsme zásadně proti tomu. Nesouhlasíme ale, aby tato soužití byla stavěna na roveň tradiční rodiny. Jde nám o to, aby se ve školství projevila výchova k vlastenectví, patriotismu. Chceme spravedlivou solidaritu – sociální dávky ať se dostanou ke skutečně potřebným. Budeme velmi ostražití k tomu, jak politické elity brání naši národní suverenitu. Nová platforma nebude fungovat na principu hierarchickém, ale na partnerství.

Můžete prozradit nějaké osobnosti, které budou sympatizanty platformy?

To si necháme zatím pro sebe.

Asi tam budou i někteří lidé z původní platformy?

Budou tam. Ale vzhledem k tomu, že rozšiřujeme program, cítil jsem potřebu tyto lidi znovu oslovit. V současné době mi přichází řada e-mailů, kde mi ti lidé sdělují – ano, chceme setrvat. Můžu jmenovat například bývalé poslance Stanislava Humla, Bohuslava Chalupu, Janu Lorencovou. Dávají se k nám i současní senátoři jako Jaroslav Doubrava.

Česká veřejnost a následně významná část politické scény se například postavila proti kvótám a je vůbec celkově citlivá v těchto záležitostech. Vy však v textu z 5. listopadu na ParlamentníchListech.cz píšete, že „jsme svědky postupného navykání české veřejnosti na to, co musí neodvratně přijít. Musíme přece být s evropským Západem solidární, je třeba těm ubožákům s drahými mobilními telefony pomoci, ožívají multikulturalistické představy.“ Myslíte, že tohle se u nás opravdu nějak výrazně děje, že je to tak vážné?

Myslím, že to vážné je. Když se podíváte na činnost některých neziskových organizací, jak se mluví v některých médiích s výjimkou vašeho. Jako bývalý novinář to dokážu posoudit. Nechci vám pochlebovat, ale pro mě jste jedni z nejserióznějších médií. Nestalo se mi nikdy, že byste nějak manipulovali s mými výroky, texty a podobně. Přinášíte informace a názory z jedné i druhé strany. Rád s vámi spolupracuji. Ale nedávno jsem poslouchal Český rozhlas Radiožurnál. Zamrazilo mě, že se zcela otevřeně mluvilo o tom, že kdo nesouhlasí s přijímáním migrantů, je extremista. Navíc dochází zase k ataku bruselské administrativy. Právě bylo oznámeno, že se připravuje dohoda mezi Organizací spojených národů a Evropskou unií o naprosto volném přijímání uprchlíků po celém území Evropy. Možná jste si všimli toho, že pan Sobotka podepsal téměř utajeně dokument, ve kterém se zavazujeme vyplácet téměř stejné sociální dávky jako Němci či daleko bohatší země. Uvidíme, jak česká administrativa zareaguje na to, že Evropská komise patrně rozhodne, že dá Českou republiku k soudu kvůli tomu, že nechce přijímat kvóty. Už jsem slyšel vyjádření svého bývalého kolegy ze sněmovny Martina Stropnického, který říkal – kdybychom udělali gesto jako Slováci, tak nemáme takové problémy. Ale tato gesta jsou pro mě precedentem. My to musíme rázně odmítnout, byť by šlo o deset lidí. Je to otázka principu. Dochází i k dalším věcem – téměř nepozorovaně –, o kterých nikdo neinformuje. Naše platforma je chce monitorovat a informovat o nich. Myslím, že naše vláda se zatím chovala docela mravně. Teď ale bude vystavena velkým atakům ze strany Evropské unie a OSN.

Teď bude nová vláda s premiérem Andrejem Babišem. Myslíte, že Babiš bude proti těmto tlakům odolnější a razantnější, než byl Bohuslav Sobotka?

Nedokážu odhadnout, jaký bude Andrej Babiš. On je velmi pragmatický politik. Ale to, že je obklopen lidmi, jako jsou pan Pelikán či paní Jourová, do mého myšlení vnáší určitou nejistotu.

Říkal jste, že vaše platforma bude upozorňovat na věci, které mohou uniknout naší pozornosti. Co ještě dalšího chystáte?

Budeme využívat prostředky, které jsou nám dané našimi zákony a ústavou. Dovedu si představit, že budeme apelovat na poslance a otravovat je v jejich kancelářích svými požadavky, můžeme organizovat petice nebo přikročit i k legálně ohlášeným protestním akcím. Na představitele, kteří učiní nevratné kroky ve směru dalšího oslabování suverenity ČR, můžeme podat trestní oznámení. Ostatně něco takového jedna z partnerských skupin právě chystá. Chceme zůstat obezřetní, chceme prosazovat své záměry, o kterých jsem mluvil, chceme monitorovat počínání vlády a ostatních úřadů. Budeme velmi akční, když udělají faul.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Oldřich Szaban

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to trapné... Petr Bystroň se rozpovídal o Merkelové a uprchlících. Velmi aktuální

4:40 Je to trapné... Petr Bystroň se rozpovídal o Merkelové a uprchlících. Velmi aktuální

ROZHOVOR „Je trapné, že tak lpí na tom svém křesle. Už ji tam nikdo nechce…,“ říká na adresu Angely …