Občané zemí EU s početnými muslimskými komunitami jsou ohroženi. Multikulturalismus se neosvědčil. A Zeman nás ze západních struktur nevyvádí. Sobotkova poslankyně má zcela jasno

03.08.2016 20:33 | Zprávy

ROZHOVOR Pohodové soužití různých národů či náboženských skupin se nedá vynutit a proto nikdy nebude v důsledku fungovat žádné povinné přerozdělování uprchlíků, říká poslankyně ČSSD i místopředsedkyně Parlamentního shromáždění Rady Evropy Dana Váhalová (ČSSD). K tomu pak ještě dodává: „Tyto kroky naopak vedou k narušování přirozené rovnováhy, zhoršení sociální atmosféry ve společnosti a také bezpečnostní situace v každé zemi, což se potažmo odrazí i ve světě.“

Občané zemí EU s početnými muslimskými komunitami jsou ohroženi. Multikulturalismus se neosvědčil. A Zeman nás ze západních struktur nevyvádí. Sobotkova poslankyně má zcela jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka ČSSD

Jak hodnotíte současnou bezpečnostní situaci v Evropě? Nejprve šílený teroristický útok v Nice, brutální vražda francouzského kněze a potom teroristické útoky v nedalekém Bavorsku. Lze se vůbec proti takovým činům nějak úspěšně bránit, když přece policie nemůže být všude? Někteří političtí komentátoři vidí jako vhodný recept likvidaci Islámského státu a naprosto razantní zastavení migrace z arabských států a Afriky. Dá se s tím souhlasit? Nebo byste doporučila jiná opatření?

Situace v Evropě je složitá a občané v zemích EU a zejména ve státech, které mají početné muslimské komunity, jsou ohroženi. Přispívá k tomu sociální situace, nižší vzdělání a nesplněná očekávání uprchlíků. Ve Francii je to také důsledek dlouhé koloniální historie, v Německu neuváženého pozvání. Ve většině případů se jedná v migrační krizi o transfer ekonomických uprchlíků do Evropy.

Politika lídrů EU v posledních letech bohužel také přispěla ke zmíněnému zhoršení bezpečnostní situace v Evropě. Zákeřné a podlé útoky jsou následky, které dopadají na občany a přinášejí strach, nenávist a paniku, což je jedním z cílů teroristů. Nelze proto bezhlavě přijímat neomezený počet uprchlíků, jelikož nelze všem zajistit vzdělání, zaměstnání a bezstarostný život v Evropě, jak si mnozí představují. Efektivní pomoc je vhodná v místě konfliktu a jednalo by se o podporu humanitární v rozvojových či válkou postižených zemích. Souhlasím s tím, že proti skupinám, které ohrožují životy občanů, se musí postupovat jasně a nekompromisně. Důležité pro zastavení migrace je samozřejmě i ukončení konfliktů v zemích, jako je Sýrie a Irák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Vystoupení z EU

Nemyslíte, že když vystoupíme z EU, vedlo by to jen k tomu, že by se rozhodovalo o nás bez nás? Protože na evropském trhu jsme dost závislý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jízda s Babišem. „Až nebudu v politice, jedu do Bhútánu. Tam mají ministra štěstí!“ Dozvěděli jsme se také

20:20 Jízda s Babišem. „Až nebudu v politice, jedu do Bhútánu. Tam mají ministra štěstí!“ Dozvěděli jsme se také

„Myslíte milion chvilek nenávisti. Forum neřeším, ten člověk je posedlý Babišem. Už jsem si na ty ne…