Odvážný politik nám popsal zákulisí zakázek a vlivů v Brně

16.02.2014 22:00 | Zprávy

ROZHOVOR Určitě je to sportovní stadion za Lužánkami, některé městské zakázky v oblasti informatiky, současné udělování zákazů a výjimek provozování výherních automatů, aktualizace územního plánu. Z těch starších kauz v minulém období zmiňme hlavně výstavbu aquaparku v Kohoutovicích, řekl ke sporným zakázkám města Brna člen politické strany Republika Jiří Vítek.

Odvážný politik nám popsal zákulisí zakázek a vlivů v Brně
Foto: Republika
Popisek: Jiří Vítek

Před několika dny jste pro ParlamentníListy.cz uvedl, že po neúspěšném puči v ČSSD primátor Roman Onderka, stojící na straně rebelů, zmizel. Kam a proč, můžete to přiblížit?

Onderkovo mediální zmizení a mlčení souvisí se ztrátou důvěryhodnosti. Ztrátou tváře. Primátor je v situaci, kterou již není schopen realisticky zvládat. Na jedné straně si musí být vědom svého jednání v průběhu nezdařeného puče (primátor po dohodě s ostatními pučisty vyvolal hlasování o odvolání Bohuslava Sobotky). K tomu přidejme nenaplnění volebního programu a jednání v souladu se zájmy ODS (a je těsně před volbami) a nyní napjatou atmosféru v koalici na radnici. V posledních dnech musel žádat o podporu v kauze Amazon premiéra Sobotku, což byla velmi pikantní situace - od premiéra, kterého se snažil sesadit z vedení strany, musí žádat podporu při pokusu získat investici mezinárodní firmy. Zastupitelstvo města Brna při hlasování primátora nepodpořilo. Primátor je pod tlakem a je nervózní. A pak se není co divit zákazu facebookových stránek kritiků primátora a podobným krokům.

A k té druhé části otázky?

A kam zmizel? Od nevydařeného puče se držel ve stínu. I nyní se vyjadřuje jen v nejnutnějších případech.

I přes občasnou kritiku se Roman Onderka těší poměrně vytrvalé podpoře mezi voliči, čím si to vysvětlujete?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…