Okamura otevřeně: Jsem oběť rasismu, vyhrožují mi smrtí. Už tuším, kdo za tím může být

09.02.2014 16:02 | Zprávy

NA HRANĚ S XAVEREM Šéf Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamura v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje aktuální politické dění, i pozicí vlastní strany. Pokud jde o součanou vládu, nechce ji poslanec a předseda druhé nejmenší parlamentní frakce podrobovat prázdné kritice, ale vyčkává na její práci. S angažmá Andreje Babiše na postu ministra financí každopádně problém nemá. Lidé mu prý dali dostatečnou důvěru a jejich hlas je pro Okamuru zásadní.

Okamura otevřeně: Jsem oběť rasismu, vyhrožují mi smrtí. Už tuším, kdo za tím může být
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Co říkáte na premiérovo údajné zneužívání náhrad, je to vážné?
Náhrady na dopravu by se měly používat skutečně za dopravu.  Nemile mě v této záležitosti překvapil předseda Senátu pan Štěch, který schválně štěknul do médií, že Okamura taky náhrady čerpá, jako bych i já něco zneužíval stylem Bohuslava Sobotky. Místo aby řešil svého předsedu, který s tím má problém, jmenuje osoby, které proti zneužívání náhrad bojují. Já nemám žádné placené auto stranou a do senátního obvodu jezdím sám a v souladu s platným řádem. Vítejte do politické špíny. U předsedy Senátu mě to ale opravdu dost překvapuje. Na druhou stranu to ale dává logiku; předseda Štěch v ČSSD vsadil vše na jednu kartu. Pokud by padl Sobotka, padl by i Štěch.

Nepřijde vám samotný fakt, že premiér užívá fiktivní adresu, na které skoro nikdy vlastně nebyl, za podivný?
Podstatou není adresa, ale to, že náhrady na dopravu mají být čerpány na dopravu. Pokud máte v daném regionu trvalé bydliště nebo poslaneckou kancelář, máte náhrady na dopravu. Jakékoliv náhrady se ale přece čerpají za určitým účelem, a pokud je člověk nepotřebuje, neměly by být hrazeny. Proto také bojuji proti paušální výplatě náhrad. Mělo by to fungovat tak, že donesete konkrétní účtenku a ta vám bude proplacena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…