Pan učitel, který může zhatit plány Andreje Babiše v Praze. Hovořili jsme s Janem Čižinským, jednou z hvězd voleb

13.10.2014 16:45 | Zprávy

ROZHOVOR Trojkoalice je v metropoli žádaná nevěsta, zájem o koalici s ní má hnutí ANO i TOP 09, které mají ambici vládnout Praze. Zatím není jasné, kdo by se Trojkoalici složené z lidovců, zelených a nezávislých líbil víc. Například lidovec na kandidátce Trojkoalice a lídr suverénního vítěze voleb na Praze 7 – hnutí Praha 7 sobě, učitel Jan Čižinský prohlásil, že jemu osobně bližší by byla TOP 09.

Pan učitel, který může zhatit plány Andreje Babiše v Praze. Hovořili jsme s Janem Čižinským, jednou z hvězd voleb
Foto: hns
Popisek: Jan Čižinský

Proč by Vám byla bližší TOP 09 než nové hnutí ANO?

Důvodem jsou pražské stavební předpisy a vůbec přístup k devolopingu. Protože Praha 7, a o tu mi jde nejvíc, velmi trpí, projde velkou zástavbovou vlnou a my nechceme dopustit, aby rozvoj byl arogantní vůči těm, kteří tam teď žijí. O to jsme se v opozici celou dobu snažili a od TOP 09 jsem vnímal určitou vstřícnost ohledně hájení zájmů lidí, před jejichž okny vyroste obrovská stavba a znehodnotí jim bydlení. To mne vede k tomu, abych mírně preferoval koalici s TOP 09, protože - co se týče rozvoje a územního plánování - tam to šlo za jejich vlády na radnici správným směrem.

Obáváte se, že by hnutí ANO tímto směrem nepokračovalo?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…