V té době jsem byl z nových možností nadšený a naivně věřil v ideály svobodného trhu. Aktivně jsem kapitalismus „budoval“. Teprve později jsem pochopil, že kapitalismus je jen o penězích a zisku a že kdo má více peněz, má větší moc. Dnes už u nás většinu zisků generují nadnárodní korporace, běžní podnikatelé jen paběrkují.
Privatizace přinesla i negativní jevy. Privatizační tunely typu OKD či Mostecké uhelné se řeší dodnes. Poměrně divoké to bylo i v případě některých vydavatelství jako například Mladá fronta či Rudé právo. Mělo se postupovat nějak jinak, řekněme, opatrněji?
Po bitvě je každý generál. Myslím si, že by to při jiném postupu dopadlo podobně.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Trefné
,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...
Další články z rubriky
0:01 Opozice zcela za hranou. Poslanec Doležal popsal, co zažívá
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Zcela za hranou standardních principů a mantinelů parlamentní debaty, říká poslane…
- 12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS
- 9:44 Vystřižený Nohavica, jako kdysi zmínka o Bakalovi. Tak dnes funguje ČT
- 17:40 Pavel jede na NATO. Komentátor ukázal, kdo mu k tomu pomohl
- 14:55 Nikoho nezajímají. Režisér zúčtoval s ČT a ČRo
- 7:13 Slovenské národní povstání proti větrníkům? Více než 200 lidí nepustili na debatu


