Pravicový exposlanec: Čeká nás všechny velký průšvih a tohle může být vražedné

23.09.2013 4:38 | Zprávy

ROZHOVOR Lídr pravicového bloku Hlavu vzhůru! v Jihočeském kraji Michal Doktor míní, že je potřeba radikálně reformovat EU, protože nás v současnosti svými regulacemi typu podpory fotovoltaiky táhne ke dnu a pokud se nic nezmění, může z toho být velký průšvih. Naše závislost na Německu pro nás může být smrtící. Stojí za úvahu geopoliticky i geoekonomicky se rozhlédnout do regionů, které na rozdíl od Evropy ekonomicky rostou.

Pravicový exposlanec: Čeká nás všechny velký průšvih a tohle může být vražedné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková s Michalem Doktorem, kandidáti za Hlavu vzhůru

Ekonomika České republiky je na EU závislá jak z hlediska regulací, tak z hlediska svého exportu. Co chce dělat Hlavu vzhůru! proti regulacím, které dusí hospodářství, jako například podpora obnovitelných zdrojů energie včetně fotovoltaiky a biopaliv? Existuje snaha EU harmonizovat daně či sociální politiku. Jak se tedy postavíte socialistické regulaci z Bruselu a omezování národní suverenity?

Není možné se chytit do pasti jednotlivostí a je třeba nutit Evropskou unii jako celek, aby namísto integračního a centralizačního běsu se věnovala tomu, aby byly konečně už naplněny čtyři základní pilíře, na nichž evropská integrace vznikala. Není naplněn obchodně-ekonomický fundament, zhruba 40 až 45 procent obchodní výměny v EU je v pásmu volného obchodu a všechno ostatní ještě podléhá nějakému typu regulace.

Místo toho, aby se uvolnily tyto kapacity obchodní výměny a místo toho, aby Evropa přestala sama sebe otravovat vícenáklady, zabýváme se vytvářením dalších institucí a předpisů, které zdroje ekonomiky netvoří, ale naopak je spotřebovávají. Nové zdroje vzniknou tím, že naplníme čtyři základní svobody. Evropa nese obrovskou nákladovou zátěž díky podpoře obnovitelných zdrojů energie a dalších regulací, které slouží vybraným firmám, ale v důsledku rostoucích cen škodí ekonomice jako celku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lukáš Petřík

Kde by šetřilo hnutí ANO?

Jak chcete snížit dluh ČR? Plánujete nějaké zvýšení daní? Protože vy často říkáte, co je špatně, ale už neříkáte, co byste dělali vy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Může to vést až k občanské válce v USA. Luděk Bednář vraždu nepodceňuje

18:50 Může to vést až k občanské válce v USA. Luděk Bednář vraždu nepodceňuje

ROVNÁ PÁTEŘ LUĎKA BEDNÁŘE „Atentát na Charlieho Kirka 10. září může být v budoucnu považován za odra…