Předseda DSSS Vandas: Vládní slepenec udržuje silné pouto moci a výnosných koryt

15.04.2012 10:11 | Zprávy

ROZHOVOR ParlamentníListy.cz oslovily mimoparlamentní strany v České republice s dotazy týkajícími se aktuálního dění. Na otázky redakce odpovídá Tomáš Vandas, předseda DĚLNICKÉ STRANY sociální spravedlnosti.

Předseda DSSS Vandas:  Vládní slepenec udržuje silné pouto moci a výnosných koryt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas

Jak na Vás zapůsobila kauza Víta Bárty?

Kauza pana Bárty jen potvrdila má slova, která jsem na náměstích říkal před parlamentními volbami v roce 2010. A to, že Věci veřejné jsou účelovým projektem, který má zajistit skupině podnikatelů a lobbistů výnosné posty v politice a tím i další byznys na úkor státu. Do čela si postavili mediální figurku pana Johna, jenž svou neschopností málem paralyzoval policejní sbor. Prostě a jednoduše: véčka nejsou politickou stranou, a to už asi pochopili všichni. 

Jak vnímáte osud Nečasova kabinetu?

Myslím si, že tento vládní slepenec pořád drží velmi silné pouto moci a výnosných koryt. Přeci se jich dobrovolně pouštět nebudou, když ví, že jim volby nic pozitivního nepřinesou. Takže to zřejmě s touto zkorumpovanou garniturou budeme muset ještě chvíli vydržet.

Jaký máte názor na iniciativy jako je Ano 2011 Andreje Babiše či Holešovská výzva?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Co tím přesně myslíte?

Myslím tím, co jste prohlásil, a to, že u armády musí být jasně dané kompetence i odpovědnost. Ono teď snad nejsou? A co tedy přesně navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ševčík: Nalétli jste žvástům zrzka z Milionu chvilek. Trpí Ukrajinci

20:20 Ševčík: Nalétli jste žvástům zrzka z Milionu chvilek. Trpí Ukrajinci

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA Ekonom a poslanec za SPD Miroslav Ševčík v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz…