Přemysl Sobotka: EU nadšeně tleskala Arabskému jaru, a teď tu má rozvrat a uprchlíky. Nikdo neví, kolik je tu radikálů

26.07.2015 8:25 | Zprávy

ROZHOVOR „S Řeckem to dopadne bohužel špatně,“ myslí si místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS). Vyjádřil se v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz i k uprchlíkům. „Nemusíme se strašit s těmi legálními. Ale měli bychom mít obavu z těch ilegálních. Když člověk sleduje zprávy, tak se toulají po naší republice. A kolik procent z nich jsou radikální islamisté, nikdo nedovede odhadnout. Je to velké bezpečnostní riziko.“

Přemysl Sobotka: EU nadšeně tleskala Arabskému jaru, a teď tu má rozvrat a uprchlíky. Nikdo neví, kolik je tu radikálů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přemysl Sobotka

Nedávnou dohodu eurozóny s Řeckem vidíte kriticky. Kapitulace Řecka znamená podle vás jen odklad katastrofy a za několik měsíců bude krize v daleko horších podmínkách pokračovat. Proč si to myslíte?

Těch důvodů je několik. Ekonomická  a finanční situace Řecka je katastrofální už řadu let. Evropská unie to neřešila, pouze konstatovala. Když v daném okamžiku slyším řeckého premiéra Tsiprase, že on stejně těm dohodám nevěří, tak to jsou momenty, které mě vedou k přesvědčení, že to dopadne špatně, bohužel. S odstupem času to bude ještě dražší. Jak pro Řecko, tak pro Evropskou unii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala a další taky historici. Negramoti z paměťové agendy a rozhazování. Historik Fidler o oboru

19:46 Fiala a další taky historici. Negramoti z paměťové agendy a rozhazování. Historik Fidler o oboru

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Faktem je, že na naše historické ústavy a podobná pracoviště vynakládá stát m…