Profesor: Bez těch opatření? Totální kolaps. Pamatuji si, jak mluvila paní Němcová... Proč, když tomu nerozumí?

30.10.2020 9:09 | Zprávy

ROZHOVOR Jan Blatný jde do ministerského křesla spáchat sebevraždu, premiér měl ve funkci nechat Romana Prymulu. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý rektor Vojenské vysoké školy pozemního vojska a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Ignác Hoza, profesor biochemie a mikrobiologie. Opozice se podle něho chová nezodpovědně. “Ta děcka nemají zkušenosti,” říká nekompromisně. Bez vládních opatření by prý kolaps ekonomiky přišel stejně a ještě horší.

Profesor: Bez těch opatření? Totální kolaps. Pamatuji si, jak mluvila paní Němcová... Proč, když tomu nerozumí?
Foto: Facebook.com
Popisek: Profesor Ignác Hoza, biochemik a mikrobiolog

Pane profesore, obecnější otázka na úvod. Jak vnímáte současnou situaci? Je důvod k panice, jak občas z médií slýcháme?

K panice důvod není. Pokud je k něčemu důvod, tak k serióznímu analytickému myšlení u politiků a vzdělaných lidí, aby ji nevnášeli, nezpůsobovali, nešířili mezi lidi. Toho jsme teď svědci. Zároveň by každý měl mít trochu strach, aby se choval obezřetně a koronavirus nechytil. 

Vyjádřil jste nespokojenost nad odvoláním ministra Prymuly, premiérovi ale podle jeho slov nic jiného nezbývalo. Nevadí vám, že svým nočním výletem (i kdyby teoreticky nic moc neporušil) prostě nešel příkladem celé zemi, kterou omezuje?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Radim Panenka

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Co je dnes sleva, byla ještě v roce 2019 normální cena.“

21:30 „Co je dnes sleva, byla ještě v roce 2019 normální cena.“

K příčinám bytové krize a jaké řešení nabízí STAČILO! hovoří lídr hnutí za Plzeňský kraj Vítek Proko…