Robejšek pro PL: Lidé už novináře neberou vážně. „Klimatická Greta“? Postižená holčička má pozornost médií, obyčejní lidé to jen platí

27.03.2019 19:33 | Zprávy

ROZHOVOR „Zdá se mi, že se ODS názorově přemisťuje od konzervatismu směrem k salonní levici, kterou dosud obsluhuje především právě TOP 09. Myslím tím akademický proletariát, který od vlastnictví (většinou) sociálně-vědního diplomu a schopnosti kopírovat západní názorové úlety (kupř. nadřazování menšin nad normální většinou obyvatel) odvozuje vlastní intelektuální a morální nadřazenost,“ konstatuje mentor Realistů Petr Robejšek. Všímá si také, že většina společnosti odmítá výrony intelektuálních žurnalistů. „Podívejte, jak dopadlo tažení médií proti Žlutým vestám, Salvinimu, Trumpovi, Orbánovi či Zemanovi a Babišovi. Popularita všech jmenovaných není bubnovou palbou médií nijak negativně ovlivněna.“

Robejšek pro PL: Lidé už novináře neberou vážně. „Klimatická Greta“? Postižená holčička má pozornost médií, obyčejní lidé to jen platí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek

ODS vyloučila svého nejpopulárnější politika, ale zároveň sólistu a rebela Václava Klause mladšího ze strany. Udělala dobře, nebo jí to poškodí?

Z hlediska jejího dnešního vedení udělala ODS dobře. Po vyloučení Klause ml. má Petr Fiala o jednoho konkurenta méně. Již tak má dost potíží uhájit předsednickou pozici. Klausův odchod sice připraví ODS o jeho voliče, ale zároveň jí usnadní dotažení jejího programového posunu doleva.

Jaká je podle vás ODS dnes? Změnila se hodně od té doby, co byl jejím předsedou Václav Klaus?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …