Šéf pražských seniorů: Velmi mne mrzí, že mladí na naše staré spoluobčany leckdy hledí spatra. Podporuji Starosty pro Prahu

04.10.2018 13:44 | Zprávy

ROZHOVOR „Za nejsmutnější považuji to, když jsou kandidáti zvoleni, tak ihned na sliby, kterými se oháněli, zapomenou a neplní nic. Musím poděkovat premiérovi této země. Od listopadu do letošního května jsme jednali o slevách na železnici a autobusech i o zvýšení důchodů. Jednali jsme s panem Babišem třikrát a nakonec se to podařilo, prošlo to průřezově vládou a od září to plat," řekl nám Miloslav Mrština, viceprezident Svazu Českých seniorů.

Šéf pražských seniorů: Velmi mne mrzí, že mladí na naše staré spoluobčany leckdy hledí spatra. Podporuji Starosty pro Prahu
Foto: red
Popisek: Miloslav Mrština, člen ústřední a výkonné rady Svazu důchodců České republiky
Před volbami se politické subjekty předhání, kdo toho naslibuje víc. Mezi velmi časté okruhy předvolebních témat a slibů patří senioři, kdo podle Vás má nejlepší program, který by šel vstříc seniorům?
 
To je těžké, když se podíváte na průřez programů všech politických stran. Z devadesáti procent se podobají. Jenom občas je tam nějaký nový výstřelek. Já chci říct jednu věc. Seznámil jsem se na Praze 5 s programem, který mně předložil pan Zelený, který kandiduje v tomto obvodu za Starosty pro Prahu. My jsme se shodli na tom, že uspořádáme podpisovou akci, aby senioři nemuseli platit poplatky za rozhlasové a televizní vysílání. To je konkrétní věc. Tak jako je tomu v mnoha zemích Evropy. Jsem rád, že na jejich stáncích k těmto podpisům dochází a mám radost, že ta petice je realizována. A do budoucna připravujeme i to, aby senioři měli nějakou slevu na internetu.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…