Senátní kandidát Koukal: Babiš zosobňuje generální pardon pro konfidenty

24. 2. 2016 20:00

ROZHOVOR Dnes jde o princip a souboj s totalitními manýry vlády. Sobotka s Babišem posunují zemi k policejnímu státu. Obávám se výsledků dalších voleb. Ale předčasné volby nebudou. Soukromníci a Svobodní – jediná cesta pro pravici. Evropská unie není schopna plnit funkce, které má plnit stát. Řekl PL exprimátor Prahy a kandidát za Soukromníky do Senátu Jan Koukal.

Senátní kandidát Koukal: Babiš zosobňuje generální pardon pro konfidenty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Koukal

Soukromníci budou symbolicky 25. února na "Vítězný únor" demonstrovat před vládou. Klíčovým důvodem je kontrolní hlášení k DPH, které od ledna platí a elektronická evidence tržeb, jíž vládní koalice protlačila ve Sněmovně za cenu znemožnění parlamentní diskuse. Vidíte nějakou paralelu mezi dneškem a časy před skoro sedmdesáti lety, kdy komunisté převzali moc?
 
První smutným faktem je, že dnešní vláda si tuto paralelu neuvědomuje, takže nepovažuje únorový puč 1948, začátek totalitního režimu sovětského typu u nás za tragédii a zločin spáchaný na našem národě. Opět klidně plivne do očí soukromé sféře, živnostníkům a malým a středním podnikatelům novou šikanou a administrativní zátěží. Rozumné státy jdou přesně obráceným směrem a vytváří pro malé podniky a podnikatele projekty zjednodušující administrativu včetně například vykazování DPH jednou za rok! Vědí, že právě tito lidé, střední třída jsou zárukou demokracie. Proto letos nejde jenom o další zbytečnou horu papíru a hromadu peněz utracených za nové a nové úředníky, které by stát měl použít jinde. Jde o princip a souboj s totalitními manýry dnešní vlády.  
 
Na poslední tiskovce Soukromníci zveřejnili i karikatury Andreje Babiše a Bohuslava Sobotky - výtvarně zasazené do padesátých let minulého století. Minulý měsíc uplynuly dva roky, kdy zasedla tato vláda do Strakovky. Čím podle Vás Babiš, respektive Sobotka poškozují tuto zemi?
 
To není otázka do krátkého rozhovoru. Těch výroků a rozhodnutí obou pánů, které pak za pár hodin vzali zpět, nebo těch prázdných konstatací bezobsažných sdělení, je opravdu hodně. To snad nejhorší co na ministrovi financí je, že jeho podniky žijí ze státních zakázek a dotací. Vytváří  z neustále se rozšiřujícího množství různých  kontrolních hlášení  povinně zasílaných na ministerstvo financí, obchodně cennou informační databázi. S těmito informacemi budou Babišovi podniky ještě dlouhá léta likvidovat konkurenci a vyhrávat veřejné tendry. Babiš zosobňuje také generální pardon všem konfidentům a pomahačům totalitního režimu. Soudní fraška o jeho aktivní práci pro Stb byla toho součástí. Společně s premiérem Sobotkou posunují tuto zemi k policejnímu státu, kde dominuje kontrola , udavačství, svévole represivních složek včetně soudnictví. Podívejte se kolem sebe na soudní kauzy, například na pád vlády Nečase. Tento vládní puč, jak se dnes dozvídáme od soudu, byl způsoben nezdaněním několika dámských kabelek.  Do světa tato reprezentace naší země vysílá velice nečitelnou zprávu. Sobotka mluví podle toho kde je na návštěvě, nebo zda komentuje události z pražské kanceláře. Babišův poslední rozhovor do Financial Times Na obědě s Babišem může pozitivně komentovat pouze ČTK.  
 
Andrej Babiš je ve fatálním střetu zájmů. Přibývá snahy o to, aby se jím zabývaly orgány  činné v trestním řízení. Jde nejen třeba o jeho "Čapí hnízdo" a evropské dotace. V našich poměrech to někdy znamená dělostřeleckou přípravu na pád vlády. Vzpomeňme na zmíněného Nečase. Myslíte, že jsou možné předčasné volby, když vládní koalici všechno prochází? Byl byste pro nové volby?  

Myslím, že se v Babišově případě vůbec nic nestane. Možná bude vyhozen nějaký správce Babišova majetku za to, že nedodal „správné“ podklady k posouzení. Ptáte-li se na dělostřeleckou přípravu, já ji nevidím a předčasné volby neočekávám. Obávám se výsledků dalších voleb. Nezapomínejte, kdo tady vlastní media a s jakou autocenzurou píší naši novináři. Ostatně podívejte se na průzkumy veřejného mínění. Těch faktorů je ale daleko víc. Na to tady teď není prostor.
 
Strana Soukromníků již pátý měsíc poměrně razantně oslovuje veřejnost. Projevilo se to mimo jiné třeba na Zlínsku, kde podle agentury SANEP dosahuje její obliba skoro sedmi procent. Dobrý vývoj lze vidět i ve středních Čechách či na Pardubicku. Jak  nahlížíte na uzavřenou koalici Soukromníků  se Stranou svobodných občanů europoslance Petra Macha?
 

Nepochybně je dobře, že Soukromníci vycházejíce z tradic živnostenských stran se zvedají k volitelným číslům. On totiž nikdo jiný u nás zájmy živnostníků a malých a středních podnikatelů až na malé výjimky nezastupuje. Pokud jde o předvolební koalice chci říci, že pro pravici je to jediná cesta jak ukončit tuto směs populizmu a nezodpovědného promrhávání veřejných prostředků. Věřím, že s blížícími volbami bude podobných spojení ještě víc.  
 
Soukromníci stojí trochu stranou od té části politické scény, která se hodlá vyprofilovat na evropské migrační krizi. Neměla by v tomto smyslu být Bajerova strana razantnější?
 
To je velice ošklivé spojení …vyprofilovat se na evropské migrační krizi…Tak jak je to u nás chápáno, tak určitě Soukromníci postupovat nebudou. Na straně druhé si musíme říci, že vrcholní němečtí politici prezident Gauck a premiérka Merkelová svým vyzváním k imigraci do Německa způsobili problém, z kterého se Evropa bude vzpamatovávat několik generací. Stačí se podívat do Francie, ale i jiných původně koloniálních zemí a míra začlenění do společnosti je jasně vidět. Zmatenost evropských politiků lze poměrně dobře dokumentovat na rakouském premiérovi Faymannovi, který Rakousko chvilku zavírá, chvilku otevírá, chvilku podporuje Merklovou a hubuje sousední státy, chvilku dostává z Německa vyhubováno sám. To že EU není schopna plnit základní funkce, které již od starého Řecka plní stát, který chce být státem, je závažný problém. Toto nemůže opomenout žádná politické strana. Téma migrace bude jedno z hlavních volebních témat. Já budu rozhodně stát na straně těch, kteří chtějí zachovat v Evropě naší civilizaci postavenou na židovsko-křesťanských základech, která prošla historicky obrovským vývojem a je dnes ze všech civilizačních schémat nejúspěšnější.

Jan Koukal

  • BPP
  • nezávislý kandidát do Senátu
  • mimo zastupitelskou funkci


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Petrů

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svědectví z Německa: Odkládejte zločiny migrantů, nařídili policii. Zmlátili učitele a řekli, že je rasista. Češi, dejte si pozor...

18:54 Svědectví z Německa: Odkládejte zločiny migrantů, nařídili policii. Zmlátili učitele a řekli, že je rasista. Češi, dejte si pozor...

ROZHOVOR „Je naprosto skandální, že po dvaasedmdesáti letech v ulicích Berlína hořely židovské symbo…