Senátor Strand (ČSSD): Spory ve vládě nahrávají opozici

24.08.2016 8:16 | Zprávy

Kauzu kolem neexistující sekretářky Michala Haška, vnímá senátor Jaromír Strnad (ČSSD) jako snahu hejtmana a ČSSD před volbami poškodit. I on sám má s negativní kampaní zkušenost. Jak hodnotí průběh té letošní? Rád by v příštích šesti letech pokračoval ve své práci a udělal vše pro další rozvoj větších i těch malých obcí v regionu. Věřím, že starostové, s nimiž jsem již jednal, vědí, že si za svým slovem stojím a sliby plním, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Senátor Strand (ČSSD): Spory ve vládě nahrávají opozici
Foto: top09.cz
Popisek: Jaromír Strnad

Slibujete vést čestnou a korektní kampaň. Nasvědčuje něco tomu, že by vaši soupeři zvolili jinou taktiku? Setkal jste se s negativní kampaní?

V minulosti jsem se bohužel s negativní kampaní setkal, konkrétně se jednalo o komunální volby. V současné době ale žádné takové chování od ostatních kandidátů nepozoruji a jsem velmi rád, že je možné vést předvolební kampaň v rámci daných norem a s ohledem na ostatní. Vždy jsem zastával názor – a stejně je tomu i nyní – že za kandidáta nejlépe hovoří jeho dosavadní práce.

Jak nyní vnímáte kauzu kolem neexistující sekretářky hejtmana Michala Haška, kterou měla údajně být lobbistka Jana Mrencová? Jde podle vás o snahu Haška poškodit? Věříte jeho slovům?

Je samozřejmé, že by se podobné kauzy neměly vyskytovat a jsou vždy velmi nepříjemné pro všechny případně zúčastněné. Domnívám se, že se v tomto případě skutečně jedná o snahu Michala Haška poškodit. Já osobně jsem s ním o této věci nehovořil, jeho slova a výroky znám pouze zprostředkovaně přes média a proto jsem přesvědčen, že mi v této chvíli nepřísluší hodnotit jejich pravdivost.

Nemůže aféra dva měsíce před volbami poškodit celou ČSSD?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Exministr Mládek: Ze širší perspektivy je NATO mrtvé. Už nemáme páku na Rusko

9:44 Exministr Mládek: Ze širší perspektivy je NATO mrtvé. Už nemáme páku na Rusko

„Ze širší perspektivy je NATO mrtvé. Když nepotáhne hlavní síla, tak fungovat nebude. Ale krátkodobě…