Jak pociťujete jako podnikatel v pohraničí současný nárůst cen energií a dalších věcí?
Nejdřív dřevo nebylo, teď je zase drahé. Do toho je drahý plyn. My naštěstí topíme odpadním dřevem. Plyn používáme, jen když něco vypadne jako záložní zdroj. Kdybychom byli na plynu závislí, bylo by to hodně špatné. Cítíme samozřejmě i nárůst cen elektřiny jako všichni. U nás je to dané tím dřevem, jehož cena neustále roste. Děláme hračky z tvrdého dřeva. Když se kácelo měkké dříví, nikdo nekácel tvrdé. Při krizi s broukem – kůrovcem – nebylo ani tvrdé dříví. Nebyl, kdo by ho kácel, všichni káceli stromy napadené kůrovcem. A teď to zase všechno vyskočilo nahoru. Složitá, těžká doba, s energiemi, materiálem. Máme to už třetí rok.
Co by se s tím mělo dělat? Respektive co s tímto nárůstem cen může dělat vláda?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Oldřich Szaban