Sexuolog z ODS: Zbohatlíci vystavují nakradený majetek. Je to vina komunistů

09.10.2012 14:54 | Zprávy

ROZHOVOR Jaroslav Zvěřina je psychiatr, sexuolog, ale také politik, bývalý europoslanec, dnes první náhradník za ODS do EP. Jak on vidí současnou situaci nejen v EU, ale i v ČR, na to se ho ParlamentníListy.cz zeptaly.

Sexuolog z ODS: Zbohatlíci vystavují nakradený majetek. Je to vina komunistů
Foto: Radek Kraus
Popisek: Jaroslav Zvěřina

Pane docente, co říkáte jako člen ODS na současnou vládu?

Ke spokojenosti s vládou mají členové ODS jistě daleko. Nicméně u nás to žádná vláda nemá lehké, zejména když se ocitne koalice v takové krizi, jako ta současná. Možná si vláda vzala příliš velké sousto s tím obsáhlým seznamem reformních kroků. Všichni jsme napjati, jak to ustojí.

Jak vnímáte „protikorupční“ řeči s tím, že čím víc se o korupci mluví, tím více je podezřelých zatčených?

Jisté je, že stávající vláda je první, za které se policejní a justiční orgány ke zřetelným akcím proti korupci odhodlávají. O korupci se dříve hovořilo stejně jako teď, tedy hodně, nicméně konkrétních akcí nepřibývalo.  Dnes se zdá, že se ledy konečně hnuly. Držme si palce, aby to nebylo nakonec jen to zdání.

Co myslíte, že je nejdůležitější, aby se skutečně dalo zabránit korupci?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radek Kraus

Kolik lidé ze SOCDEM bude na kandidátce Stačilo?

A napadlo vás, že jste vlastně stranu pohřbili zbytečně? Kvůli koalici z ní odešlo dost výrazných tváří a nebojíte se, že to bude k ničemu? Že pro voliče SOCDEM budete nevolitelní kvůli spolupráci s komunisty a pro voliči komunistů vás volit nebudou, že dají radši preferenční hlas komunistům?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vidlák už ví, jak odvrátí nejnovější útok na sebe a STAČILO!

16:20 Vidlák už ví, jak odvrátí nejnovější útok na sebe a STAČILO!

VIDLÁKŮV TÝDEN Ve Stačilo! vyzvali k účasti svých podporovatelů ve volebních komisích, aby v nich ná…