Slavný aktér 17. listopadu: Jsem hrdý, že jsem byl StBák. Bez nás by režim nepadl. Dnešní říše zla se zhroutí

05.05.2014 15:41 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Evropa je ve varu a nepokoje v Česku jsou jen otázkou času. I to tvrdí Ludvík Zifčák, předseda Hnutí sociálně slabých, které vzniklo jako proud naštvaných občanů. Bývalý příslušník StB Zifčák vstoupil do povědomí veřejnosti svou rolí „mrtvého studenta“ při sametové revoluci. Dnes kandiduje do Evropského parlamentu a na svou minulost je hrdý. I to zaznělo v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Slavný aktér 17. listopadu: Jsem hrdý, že jsem byl StBák. Bez nás by režim nepadl. Dnešní říše zla se zhroutí
Foto: repro ČT
Popisek: Ludvík Zifčák

Proč jste se rozhodl kandidovat za Hnutí sociálně slabých?

Nejdřív je důležité říci, že Hnutí sociálně slabých je proudem lidí naprosto odlišného politického směru. Jsou zde příznivci ODS, TOP 09, lidovců, komunistů, ČSSD a dalších politických stran a hnutí. Je to proud naštvaných lidí, které spojila myšlenka pokusit se dát věci do pořádku. Většina kandidátů a našich příznivců, mimochodem v současné době má hnutí již tři tisíce členů, což je více, než mají některé parlamentní strany, je postižena politickým systémem a kvůli exekucím dopadli na samé dno společnosti, odkud není východiska.

Já jsem byl a nadále jsem zůstal komunistou a předsedou neparlamentní Komunistické strany Československa – Československé strany práce, a koho jiného bych měl zastupovat, když ne chudé a slabé. Když jsem byl osloven, paradoxně členy pravicových stran, abych byl u zrodu Hnutí sociálně slabých, ani na chvíli jsem nezaváhal. A řeknu vám, ten nárůst příznivců stoupá raketovým tempem. Stačí pohlédnout na návštěvnost našich stránek. Za necelých 20 dní od jejích vzniku se návštěvnost pohybuje kolem 33 tisíc. Je tedy vidět, že náš program je pro občany zajímavý.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Podali jsme žalobu a začal panikařit.“ Advokát odhalil praktiky „bojovníka od klávesnice“ Cempera

21:45 „Podali jsme žalobu a začal panikařit.“ Advokát odhalil praktiky „bojovníka od klávesnice“ Cempera

Jan Cemper, který spoluzaložil a vede spolek Manipulátoři.cz, čelí žalobě ze strany Matouše Bulíře, …