Pane senátore, o víkendu jsme viděli v Praze Pochod pro život. Konzervativní aktivisté ovšem čelili blokádě ze strany občanů, kteří je považují za „klerofašisty“. Jak to vnímat z hlediska zákonnosti, ale i z pohledu politické kultury?
Z hlediska zákona jde minimálně o přestupek proti občanskému soužití.
Co se týče společenského a lidského hlediska, tak je to nechutné. Obzvlášť když na mostě prý blokovali průjezd hasičskému autu.
To je další důkaz radikalizace progresivistů, kteří na sílu tlačí svoji agendu. Proti většině společnosti. Je v pořádku si něco myslet a pak to prosazovat. Ale v demokratické zemi se mají myšlenky prosazovat volbami, ne blokádami a takovým nechutným chováním.
Progresivisté potřebují věčný boj, a proto se radikalizují. Jen škoda, že jim při té jejich radikalizaci svítí mnozí politici, kteří se rádi označují za „demokraty“. A to je mnohem nebezpečnější než samotní křiklouni.
Mnozí politici se jich bohužel bojí, já si ale myslím, že těmto lidem je třeba se ostře postavit, ne jim naslouchat a omlouvat je.
Vláda po ulicích se valících křiklounů a bláznů totiž není demokracie, to je diktatura.
Urážek typu „fašista“ běhá v našem veřejném prostoru mnoho. Už od doby migrační krize v roce 2015. Vědí podle vás vůbec dotyční, s jakým termínem šermují?
Samozřejmě, pro některé je extrém a fašista každý, kdo se politicky nachází vpravo od Pol Pota. Na takové nálepkování jsem si za ty roky už ale zvykl, takže mě to z míry opravdu nevyvede.
Ti nálepkovači si ale neuvědomují, že mazáním pravého významu slova „fašista“ a jeho nadužíváním ve skutečnosti pomáhají skutečným fašistům. Protože pokud přijde to reálné fašistické zlo, nikoho už to nebude zajímat, protože ten pojem ztrácí jeho nadužíváním na váze.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Polanský