Špinavé a lepkavé od peněz. Takové jsou nové informace z ČSSD

09.12.2017 19:31

ParlamentníListy.cz získaly velmi cenný zdroj ze sociální demokracie. Jde o muže, který zná pozadí mnoha událostí. Je schopen bez větších problémů hovořit o obchodech, které se v sociální demokracii dějí. Zná všechny členy vedení dlouhé roky. I přesto nechceme pokračovat v jeho charakteristice z důvodu ochrany našeho zdroje. Rozhovor s ním proto přinášíme v anonymní podobě.

Špinavé a lepkavé od peněz. Takové jsou nové informace z ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Poche (uprostřed)
reklama

Jak byste popsal současné dění v pražské ČSSD?

Kroutím hlavou nad jejich hrami. Na posledním KVV Praha byl přijat adept na tajemníka ČSSD Praha Milan Balahura (to je asistent od Dolínka a bílý kůň od Pocheho, který bude nyní dosazený ke všem informacím o členské základně v Praze). V zápise KVV Praha (naše redakce jej má k dispozici) je informace, že Vladimír Novák (syn starosty Nováka z Prahy 10) Milana Balahuru schvaluje. Takovéhle zbytečné věty se nikdy do zápisu KVV nedávaly, paradoxně ve stejném zápise je usnesení, kde KVV Praha žádá předsednictvo ČSSD, aby schválilo přeregistraci ČSSD na Praze 10, kde je celá Novákovic familie. Novák se asi hodně zabejčil, že se s Pochem nedohodl.

A zpět k té situaci?

Situace v pražské ČSSD je nyní taková, že z tábora proti Pochemu zbyla už jen (do přeregistrace velká) ČSSD na Praze 10 a pak ČSSD na Praze 9, která je vedena kurážnou ženou Marcelou Dudkovou. Praha 5 se již dohodla, Poche nepůjde proti mladému Karlovi Klímovi (syn politického matadora z doby Hulinského, Karla Klímy).

Ano?

Ještě k paní Dudkové: ta se s Pochem odmítá dohodnout, ten ji za to nechal nedávno odvolat z dozorčí rady Obecního domu. Paní Dudková je sám „voják“ v poli proti Pochemu – jeho byznys koalici v pražské ČSSD. Malá, drobná blondýnka versus psychopatická osobnost.

Myslíte to vážně?

Ano.

Co ještě k Praze 9?

Strategii ČSSD na Praze 9 bude zajímavé sledovat, nyní tam totiž přestoupí Miloslav Ludvík z Prahy 13, aby nalákal voliče ve volbách do zastupitelstva MČ Praha 9.

Zápis z 12. zasedání KVV ČSSD Praha dne 27. 11. 2017 (náhled):
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirát Peksa: Popravy, gulagy, zločiny po roce 1945. A Rusové jsou na to hrdí

9:54 Pirát Peksa: Popravy, gulagy, zločiny po roce 1945. A Rusové jsou na to hrdí

„ČSSD je v dost silném rozkladu, ztratila důvěru voličů a vysvětlení, že její předseda se snaží její…