Tak trochu jiný poslanec od Gazdíka: Přijetí v Bílém domě jako pocta? Spíš se začali zajímat o naše obří státní zakázky

16.03.2019 10:40 | Zprávy
autor: Marek Korejs

ROZHOVOR „O poctě by se dalo hovořit, kdyby se ČR opět nestala zajímavou pro některé velmoci obřími státními zakázkami v oblasti vyzbrojování a dostavby jaderných elektráren,“ hodnotí schůzku Andreje Babiše s Donaldem Trumpem poslanec Petr Pávek (STAN). Podle dlouholetého starosty Jindřichovic pod Smrkem je dvacet let českého členství v NATO jedním z důležitých pilířů skutečnosti, že Česká republika patří mezi nejbezpečnější místa na světě. „Vnímám jedinou, do dnešního dne neobjasněnou situaci, na které jsme se v rámci NATO více či méně podíleli a která mi osobně vadila. Tou bylo rozbití bývalé Jugoslávie,“ dodal Pávek.

Tak trochu jiný poslanec od Gazdíka: Přijetí v Bílém domě jako pocta? Spíš se začali zajímat o naše obří státní zakázky
Foto: STAN
Popisek: Petr Pávek

Ukázala návštěva Andreje Babiše v Bílém domě dobře nastavené vzájemné vztahy? Bylo dobře, že Babiš navštívil i CIA? Lze brát návštěvu v Bílém domě jako poctu?

Bilaterální jednání na nejvyšší úrovni mezinárodního kontextu jsou obecně v zájmu ČR. O poctě by se dalo hovořit, kdyby se ČR opět nestala zajímavou pro některé velmoci obřími státními zakázkami v oblasti vyzbrojování a dostavby jaderných elektráren.

Co vzájemný obchod s USA? Měli bychom nyní koupit americké vrtulníky? A co dostavba jaderných elektráren, mají nyní Američané větší šanci se na ní podílet? Proč je případně preferovat před Rusy?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …