Ti bambulové si mysleli, že jsou elita národa. A teď se diví, směje se Ringo Čech

28.07.2013 8:08 | Zprávy

ROZHOVOR Obklopit se kamarády. Nyní to vyčítají kvůli nové vládě prezidentovi Miloši Zemanovi, ale tohle dělají všichni. Například Jan Ruml kdysi na Ministerstvu vnitra. František Ringo Čech má jasno. Trafiky pro zrádce navíc nejsou trestný čin, ale jen hanba a na tu jsou ve vysoké politice stejně už všichni zvyklí.

Ti bambulové si mysleli, že jsou elita národa. A teď se diví, směje se Ringo Čech
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Viděl jste se s Milošem Zemanem za tu dobu, co začal vládnout na Hradě?

Já ho viděl, ale jestli viděl on mě, nevím. Pozval mě do Vladislavského sálu. Myslel jsem, že tam budeme ve čtyřech. Já, Miloš, manželka Ivana a dcera Kateřina. Nicméně bylo nás tam několik stovek, takže nebyl moc velký prostor pro povídání. Pozdravil jsem Ivanku, ale to bylo vše. Nešlo o intimní setkání, ale o poděkování příznivcům za podporu. Ale tentokrát je to trochu bulvár, o čem hovoříme, a žádná řádná politická rozprava.

K té už směřuji. Všichni odpůrci dnes prezidenta Zemana grilují za to, že Ústavu natahuje jako leteckou gumu na prak a do vlády dosadil kamarády. Ubráníte ho?

Jasně. On přeci nic neporušil. Jen tam dal své kamarády. Obklopuji se lidmi, kterým věřím. Tohle už přeci říkal Jan Ruml, když mu vyčítali, že si vzal na vnitro kamarády. Často si na to vzpomenu. No a Miloš chce mít asi takové ve vládě. Je to jeho svaté právo. No, a protože tito bambulové nebyli zvyklí poslouchat a podřizovat se, tak jsou nyní pohoršeni. Podívejte se, jak nadávají prokurátorovi Ivo Ištvanovi, co si to dovoluje k elitě národa. Oni se považují za elitu národa a myslí si, že jsou beztrestní.

Na druhou stranu z vazby byli propuštěni trafikanti a pak i ostatní zadržení v raziích kolem Nagyové. Není to první krok k tomu, aby se vše smetlo ze stolu?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …