Co vás napadá při pohledu na prudce rostoucí ceny nejen na stojanech benzínových pump, ale i v obchodech?
Vláda Petra Fialy řeší jen ukrajinské uprchlíky a na naše občany se úplně vykašlala. Je již půl roku po volbách a vládní pětikoalice nenavrhla ve Sněmovně ani jeden zákon, který by zlepšil životy našich občanů. Takovou vládu, která nemá čas ani chuť na řešení problémů svých vlastních občanů, jsem ještě nikdy nezažil. Vláda neřeší extrémní zdražování energií, potravin, bydlení a pohonných hmot a nechala české občany na holičkách, zatímco vlády ostatních zemí Evropy lidem pomáhají. A dám nejnovější příklad. Fialova vláda přišla v pátek s návrhem, že chce využít miliardu eur (24,9 miliardy korun) na stavbu bydlení a další náklady s tím spojené pro ukrajinské uprchlíky. Řekl to ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). A já se ptám, jak vláda pomůže našim občanům, kteří nemají na dostupné bydlení? Kde mají vzít na bydlení naši lidé? Na naše občany vláda zvysoka kašle… Na dostupné bydlení pro naše občany Babišova a Fialova vláda nikdy peníze neměla, ale když jde o uprchlíky, tak se miliardy hned našly. S tímto jednáním vlády SPD nesouhlasí. Vůbec se nedivím, že jsou lidé na premiéra Fialu (ODS) a ministra vnitra Rakušana (STAN) tak naštvaní a čím dál více lidí si přeje demisi vlády.
Inflace v únoru byla nejvyšší za posledních 25 let a dosáhla 11,1 %. V poměru k lednovým cenám byl zaznamenán skok o dalších 1,3 %. Předpokládá se, že růst cen bude v nejbližších měsících ještě zrychlovat. Česká národní banka patrně koncem března dále zvýší své úrokové sazby a podle guvernéra ČNB inflace může být až 14 procent! A to se do ní nezapočítávají ceny nemovitostí, které meziročně rostou průměrně kolem 20 procent!
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo
Spravedlnost
Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?
Další články z rubriky
9:25 To je výhrůžka? Výroky senátorky Němcové nezůstaly bez povšimnutí
TÝDEN V MÉDIÍCH Evropská unie ustoupila od kontroverzního návrhu Chat Control, který měl podle Petra…
- 17:35 Proč by se měl Okamura líbit v zahraničí? Vyoral proti „lepševikům“
- 20:00 Právo veta je rozumná věc. A Babiš? Slovo má šéf protifašistických bojovníků ze Slovenska
- 15:01 „Univerzální svědek si polepšil. Já sedím dál a stále doufám ve spravedlnost,“ říká David Šimon z vězení
- 20:40 Armáda jako talíř špaget. Jde o prebendy. Historik Fidler bez obalu
- 19:37 Šílená čísla. Pikora zavřel dveře za Fialovou vládou




