To jako vážně? Hlásné trouby každé propagandy, ztracené v alkoholu. Po šoku v Holywoodu nakládá umělcům kázajícím moudra i Tomáš Vyoral

10.01.2020 16:07 | Zprávy

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Představme si, že by jiná země, ať už Írán, Rusko, Sýrie nebo Čína provedla obdobný útok na amerického generála,“ říká komentátor Tomáš Vyoral k vyhrocené situaci mezi USA a Íránem. Baví se tím, jakou pozici v celé věci zaujal Karel Schwarzenberg. A věnuje se tomu, jak ČT potichu ruší některé své pořady. Pozornosti neunikl ani výbušný projev britského komika Rickyho Gervaise, který se podíval na zoubek celebritám a jejich politické angažovanosti.

To jako vážně? Hlásné trouby každé propagandy, ztracené v alkoholu. Po šoku v Holywoodu nakládá umělcům kázajícím moudra i Tomáš Vyoral
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Novinářka Deníku N Petra Procházková se v rozhovoru pro DVTV vrátila ke svému ataku na Vladimíru Frantovi ze Sputniku, kterému v listopadu loňského roku vlepila facku a vyrazila mobilní telefon z ruky. Není jí příjemné se na záznam celé věci dívat, omlouvat se ale nechce. Podle Procházkové také někdy nezbyde jiná možnost než se bránit. Franta měl o Procházkové napsat lživý článek. Váš komentář?

Slovy klasika: tak určitě, za mou hysterii, facku a neudržení nervů na uzdě může fackovaný. Paní Procházková je, se vší neúctou, směšná. A je typickým příkladem v sametu, pravdě a lásce žiletkovým drátem omotané nenávisti. Násilí je posledním útočištěm neschopných, napsal v Nadaci Isaac Asimov. Mimochodem skvělá knížka, kterou by si možná paní novinářka mohla přečíst. Ale zřejmě z vyššího principu mravního pravdy, lásky a uvědomělých lepších novinářů násilí na Sputniku není zločinem. Myslím, že člověk se selským rozumem, tedy kritickým myšlením, kterým se, troufám předpokládat, právě paní Procházková určitě ohání, si udělá obrázek sám.

Írán se Američanům pomstil za vraždu Kásima Sulejmáního odpálením raket na dvě vojenské základny USA v Iráku. Co říkáte na to, že si oba státy vyřizují své účty ve třetí zemi? Kam se podělo mezinárodní právo?

Víte mezinárodní právo, lidská práva, humanita, demokracie. To jsou krásná slova, která jsou ohýbána nebo sama slouží většinou ne už tak vzletným zájmům těch správných struktur. Ať už se nám to líbí, nebo ne, bohužel, bohudík zkrátka platí právo silnějšího a ne všichni jsme si z hlediska mezinárodního práva rovni. Nevím, kde bylo mezinárodní právo při bezprecedentním bombardování Srbska. Nevím, kam se ztratilo při invazi do Iráků, při likvidaci Libye, při invazi do Sýrie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Naše země nevzkvétá

Myslíte, že viníkem toho, proč lidé odchází za lepším na západ je EU? Podle mě jsou na vině tyto vlády a hlavně ti, co tu vládli před rokem 89. A z čeho vychází teze, že bysme byli bez EU bohatší, a poslední, na co se chci na základě toho vašeho článku zeptat je ta kritika dovozu zboží. Nemáte opět...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavlův „výběr premiéra“: I kdyby ho volila celá planeta, pravomoci má stejné

4:44 Pavlův „výběr premiéra“: I kdyby ho volila celá planeta, pravomoci má stejné

Zeptali jsme se někdejšího právního poradce prezidenta ČR a ústavního právníka dr. Kuby na vyjádření…