Uprchlíci? Dopadne to na nás jako Hitler, myslí si Zemanem vyznamenaný kmet. Mluví o dementech

16.03.2016 12:35

ROZHOVOR Migrační krize spojená s pronikáním islámu do Evropy je jako řízený výsadek, jde o velké nebezpečí, které může mít dopady jako za Hitlera. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý disident, politický vězeň, nositel medaile Za zásluhy a předseda Jazzové sekce Karel Srp, jeden z účastníků tzv. disidentské snídaně s Francoisem Mitterandem na konci 80. let. Srp chválí prezidenta Zemana, který podle něho ve svých krocích myslí na zabezpečení země pro dalších padesát let.

Uprchlíci? Dopadne to na nás jako Hitler, myslí si Zemanem vyznamenaný kmet. Mluví o dementech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf Jazzové sekce Karel Srp

Prezident Miloš Zeman nedávno oslavil tři roky ve funkci. Jak jeho dosavadní prezidentství vnímáte?

Když se blíží vichr, někdo staví vysoké zdi – jiný větrné mlýny. Pan prezident kompletuje turbíny s obrovskými vrtulemi, které vytváří hospodářsko-politickou energii pro příštích padesát let. Vzpomeňme na ministra Grégra, kterému spílali za jadernou elektrárnu. Ostatně i to bylo za vládního předsedování Miloše Zemana. Po filmu o blackoutu paneláčtí dementi sklapli. Obdobně bych mohl mluvit o záměrech ministrů Schlinga, Kužvarta, Kavana a dalších.

Paneláčtí dementi? Co tím myslíte?

Nejde o stavařský faul, ale o úsilí, abychom všichni vykročili jejich nohou. Když se někdo dozví, že jsem zemanovec, pro kterého je překvapivě Amerika více než pro Židy Jeruzalém, ztuhne, protne mne zrakem kamsi v dál. Vždycky se leknu, že se zeměkoule vychýlila z osy. Vždyť on – tedy Zeman – přece podle nich rozděluje společnost… Zachvátí-li tě, zahyneš... Mám cejch spoluviníka.

Paneldement má geometricky střižené názory, nevyvratitelné, zásadně antihradní. Příklad: Knihovna Václava Havla uspořádala diskusi o prezidentování Miloše Zemana. Včele stolu guru, se kterým si tykám. Do mikrofonu zvolal: Zeman – to je nevzdělanec a vožrala. Patnáct přítomných zaříhalo souhlasem. Po skončení jsem k němu přišel: Ale já jsem byl v životě nejvíc vožralej – pravím – s Havlem; zejména, když to měl Vašek zadarmo. Guru souhlasil: Já vím, ale dnes to nebyla debata o Havlovi.

Musím uznat, že nebyla. Zdali se v Knihovně Václava Havla později konala diskuse o panu prezidentovi, se kterým jsem sdílel Bory, nevím. V prostředí této knihovny jsem po právu lůzou: výučák mám z kriminálu – taková hezká knížečka – a přiznávám, že mne tři sklenky whisky zadarmo vždycky nalomily. Byl jsem totiž do třiceti absolutní abstinent.

Panelový dement nemusí žít v prostředí kubistických pravých úhlů – naopak vymyslel tzv. podnikatelské baroko, se kterým zasvinil okraje všech měst a vesnic – prostě, má nasráno v hlavě. Proto jen v takové lebce se může zrodit nesmysl, že nás někdo půlí, čtvrtí, osekává a vykosťuje; nevidí-li sněmovnu, vyhlášky městských částí, tzv. protiteroristická předopatření a vymýšlení hrůzy, na které se dá tolik vydělat. Spolehlivým kšeftem je napravování předchozích chyb, každým rokem máme za dveřmi tři smrtelné infekce, a pokud neužíváme na čištění WC chemikálii, nyní s dvojnásobnou silou účinku, jsme ztraceni – i soused ji už má.

Ovšem i několik senátorů vyzvalo pana prezidenta ke „zdrženlivosti“…

K tomu jen velmi stručně. Sedmdesát procent národa to vidí jinak. Pohoršení senátoři by měli nad sebou spláchnout.

Zastavme se na chvilku u něčeho jiného. Použil jste v jedné z předchozích odpovědí několik ostrých výrazů a pamatuji si, že jste mi nejednou kriticky říkal, že takovému slovníku dáváme v PL příliš velký prostor.

Ačkoliv z lochu mám v reverzibilních buňkách paměti kvalitní slangový slovník, včetně cikánského, sprosťárnu jsem v tomto rozhovoru použil pouze jednou. Prvý článek mi vyšel před 51 lety. A celý život jsem rozhovory s lidmi učesával. Dobře zasazený vulgarismus je trefný a libý i pro dámy. Zírám, jak s ním umí na papíře manévrovat Ringo Čech nebo John Bok – právě v ParlamentníchListech.cz. Trochu přitvrdil i Petr Cibulka, od kterého jsem za normalizace neslyšel sprosté slovo. Byl radikálním antikomunistou, ale slušňákem. Václav Havel uměl pojmenovat problém jedním slovem – Miloš Zeman jedním bonmotem. Všímám si, jak další a další weby suplují stylistiku ParlamentníchListů.cz. 

Pojďme k dalšímu tématu. Migrační krize, o níž jsme se před časem již bavili, stále není vyřešena. Migranti se kumulují u řecko-makedonských hranic a nemůžou dál a zpochybňuje se i dohoda s Tureckem. Jak to na vás celé působí?

Psal jsem o tom do PL před rokem: Jde o řízený výsadek krytý bídou skrze TV obrazovku. Uprchlíci se kupodivu vyhýbají sousedním bohatým zemím s příbuzným náboženstvím, zvyklostmi, mentalitou, mešitami nebo rodinnými vztahy. V Evropě jde o Čapkovu válku s mloky, která totálně vyluxuje všechny zasažené země. Evropa porodila depopulaci, která požere tisíciletý vztah Evropanů k vlastní zemi. Neunikne nikdo.

Počkejte, použil jste slovo depopulace…

Více sedí než holocaust. Asi proto, že je bližší angličtině, nebo spíš američtině a slovu depopulation, tedy vylidnění. Za normalizace jsem ilegálně přijel do Varšavy. Byl jsem v kostele a statečný farář volal: Nepřipustili jsme germanizaci – nepřipustíme bolševizaci. A nyní papež František hovoří o obohacení Evropy, přijme-li uprchlíky. Znám eviánskou konferenci v roce 1938, kdy 32 států odmítlo nabídku Německa na kvóty Židů, kteří mají být z Německa a Rakouska vysídleni do tzv. demokratických zemí. To by pan Hitler nikdy nepřipustil, tvrdili diplomaté a pak zavčas zdrhli do bezpečí. Scénář katastrof začíná: nikdy nepřipustíme – uděláme výjimku – měli jsme udělat – již je pozdě.

Paneldementům radím poslechnout si nahrávky třeba výzvy ke klidu z úst generála Medka 22. září 1938, komentář k situaci po Mnichovu generála Syrového z 30. září 1938, abdikační projev prezidenta Edvarda Beneše z 5. října 1938, hlášení rozsudků smrti z 6. 6. 1942 atd. Zatím jsem nezaregistroval rozhodné, jednoznačné a trvale opakované stanovisko České biskupské konference, církví placených ze státních peněz, Federace židovských obcí, kecálistů o rozdělení občanů na půlky atd. Demonstroval jsem na Hradčanském náměstí proti vynucenému přistěhovalectví a jediným místem, kde se zastavil čas, byla do jednoho zavřená a tmavá okna arcibiskupského paláce. Existuje snad dohoda, že by nový pan Hitler někoho přece jenom nepodřezal?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Markéta Šichtařová rozebrala úvahy Angely Merkelové o solidaritě. Je to prý takový nesmysl, až je to legrační

15:04 Markéta Šichtařová rozebrala úvahy Angely Merkelové o solidaritě. Je to prý takový nesmysl, až je to legrační

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Z návrhů daňových změn, s nimiž přicházejí sociální demokraté hrnoucí s…