Útok mladého Babiše na premiéra: „Je v pozadí Klusák? Pak je to jasné jako facka.“ Komentátor přidává další souvislosti

03.09.2021 17:58 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Během zahájení kampaně ANO se proti premiérovi Andreji Babišovi postavil jeho syn, který ho před novináři veřejně kritizoval. Na akci byl společně s režisérem Vítem Klusákem, který celý incident natočil a zveřejnil. „Je-li v pozadí manipulátor a kvazi dokumentarista Klusák, jakože podle všeho ano, tak je všechno jasné jak facka,“ domýšlí si skutečný motiv konfliktu komentátor Tomáš Vyoral.

Útok mladého Babiše na premiéra: „Je v pozadí Klusák? Pak je to jasné jako facka.“ Komentátor přidává další souvislosti
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Koalice SPOLU „vytrollila“ Andreje Babiše. Zaregistrovala si totiž webovou doménu s volebním heslem ANO „Až do roztrhání těla“ před Babišem. Jedná se ze strany kampaně SPOLU o povedený moment?

Už oním pojmem trollení jste trefil hřebíček na hlavičku. Trollení dle mého patří spíše mezi internetové uživatele, mezi partu známých či neznámých, ale v rámci volební kampaně mi to připadá jako trapný dětinský pokus o upozornění na sebe. Jinak nerozumím tomu, jaký další přínos by pro SPOLU tahle rádoby vtipná iniciativa měla. Bohužel pro ně a bohudíky pro nás, političtí eunuši typu Petra Fialy, Mariána Jurečky nebo Markéty Pekarové stále nepochopili, že pouze kampaň antiBabiš nebo anti kdokoliv prostě nestačí. Může být součástí politické kampaně, ale nosným bodem musí být váš program, vaše názory, vaše stanoviska. Nestačí jenom říct: jsem slušný a budu premiér.

Ve čtvrtek byl premiér Andrej Babiš „přepaden“ vlastním synem na zahájení kampaně ANO v Ústí nad Labem. Babiš mladší došel ke svému otci a před kamerami mu vše vytmavil. „Proč jsi mi ublížil?“ křičel na premiéra. Komu podle vás tento incident pomůže a komu uškodí?

Nedokážu úplně posoudit, komu ublíží a komu pomůže. Nicméně pravdou je, že soukromé a rodinné záležitosti by se v první řadě měly řešit mimo televizní kamery v uzavřeném kruhu. Pokud je tomu naopak, pak to zavání buď záměrnou bulvarizací, nebo třeba právě politickým bojem.

Co říkáte na osobu Víta Klusáka v pozadí celé akce?

Anketa

Co si myslíte o slovním útoku Andreje Babiše mladšího?

hlasovalo: 18178 lidí
Je-li v pozadí manipulátor a kvazi dokumentarista Klusák, jakože podle všeho ano, který hrané a režírované filmy typu Svět podle Daliborka předkládá společnosti jako dokumenty vypovídající o realitě části české populace, kterou se Klusák snaží zdiskreditovat, tak je všechno jasné jak facka. Mimochodem je zajímavé, že o mladém Babišovi nebylo dlouhé měsíce slyšet. A najednou s blížícími se volbami je synátor zpět v plné síle, ne-li silnější než dřív, a prakticky denně se aktivně trefuje do svého otce.

Opozice Andreje Babiše mladšího chválí, Babišovi spolustraníci juniora označují za psychicky nemocného. Kdo je podle vás blíže pravdě?

Jako vždy bude pravda někde uprostřed. Na jednu stranu je vztah a chování Andreje Babiše ke svému synovi, alespoň co se mediálního zprostředkování týká, poněkud zarážející. Na druhou stranu normální člověk přeci ze sebe nebude dělat klauna. Něco obdobného mimochodem pronesl o hercích, tedy i sobě samém, toho času Miloš Kopecký.

Dělá opozice špatně, že na postavě Andreje Babiše mladšího tvoří část kampaně?

Chvála opozice směrem k Babišovi mladšímu je nejen nezodpovědná, ale z mého pohledu až hyenistická. Vypomáhat si v kampani třetí osobou, k tomu rodinným příslušníkem, který zřejmě není zcela v pořádku a je vlečen někým jiným – a svou chválou ho podporovat v jeho nešťastném vystupování, je chucpe. Jakkoliv se zřejmě mladý Babiš mediálnímu humbuku a aktivismu nebrání a jde, zřejmě ponoukán některými zákeřníky, sám s kůží na trh.

Andrej Babiš a Ivan Bartoš se utkali v předvolební debatě na CNN Prima News. Kdo z nich podle vás předvedl lepší vystoupení? Viděli jsme v debatě nějaký skutečně kvalitní výkon, třeba od Mariana Jurečky, nebo Jana Hamáčka?

Ačkoliv jsem onu debatu neviděl, tak hádám, že jednoocí mezi slepými králem. Soudruh Hamáček kromě ráčkování a respirátoru zarostlého mezi druhým a třetím podbradkem zaujme už jen rudou mikinou. Nemastný neslaný, leč o to víc ambiciózní a údernický Marián Jurečka možná jen názvem strany, jíž je součástí. Tedy hlavní souboj byl zřejmě mezi Babišem a Bartošem? A pokud Babiš neudržel nervy na uzdě, příliš se hádal a skákal do řeči, pak mohl z debaty nejlépe vyjít i dredatý příznivec levicově extrémistického radikálního uskupení Antifa a současný globalistický EU jugend Ivan Bartoš.

Je podle vás případné zakládat kritiku Andreje Babiše na tom, že svým politickým oponentům skáče do řeči a hádá se?

Skákání do řeči a hádání je, myslím, v celém kontextu tak trochu zanedbatelná věc. Pokud teda nezahltí celý pořad. Není první, ani poslední. A myslím, že v každé alespoň trochu vyvážené televizní diskusi najdeme řadu podobných případů u politiků všech politických uskupení. Důležitý je přece především obsah sdělení, ať už skákajícího do řeči, nebo toho, komu je do řeči skákáno.

Školy plošně nezavřeme, to už si teď nemůžeme dovolit, řekl ministr školství Robert Plaga. Jak se na toto vyjádření díváte? „Nemůže si to dovolit“, tedy za jiných okolností by snad rád školy uzavřel?

Anketa

Doposud nejlepší nápad předvolební kampaně?

hlasovalo: 9618 lidí
Tahle totalitní bezpáteřní zvěř – hluboce se omlouvám veškeré zvěři – typu Plagy, Vojtěcha, Babiše, Hamáčka, toho času Prymuly, Blatného či Arenbergera provádějící genocidu psychického a fyzického zdraví, vzdělání a socializace vlastních občanů si může bohužel dovolit cokoliv. Zákony, právo, ústava jakoby u nás najednou přestaly platit, jsou ohýbány a soudní moc koná jak zpomalený film a jen na oko, aby se později třeba neřeklo, že tomu všemu přisluhovala a kývala na první dobrou. Mají volné ruce a občané chtějí hlavně svůj klid. A v rámci neustálého akcelerovaného chaosu, protimluvů, záměrných i nezáměrných lží budou nadále dezorientovat občany tak, aby měli prostor pro zavádění diktatury na základě notiček, které tyhle farizejské loutky dostávají z trochu vyšších pater.

Loni tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula hovořil o tom, že pokud nevybuchne atomová elektrárna, děti se do školy vrátí 2. listopadu 2020. Jak to dopadlo, víme… Obáváte se, že nás čeká podobný scénář i letos?

Stát se může cokoliv. Záleží na befélu, který obdrží političtí farizejští lokajové naší bohužel od svého úplného vzniku v roce 1918 nesamostatné a nesvébytné republiky.

Třetí dávka znásobí protilátky, shodli se podle serveru iDnes experti Roman Prymula, Václav Hořejší a Roman Chlíbek. Co říkáte na diskuze a názory takovýchto odborníků na přibývající dávky vakcíny proti covid-19?

Já bych si počkal až na nějakou 666. dávku, která dle vývoje názorů oněch prý expertů zaručí zřejmě už nesmrtelnost. Je neuvěřitelné, že po v souvislosti s PR covidem naprostém zdiskreditování a zesměšnění výše zmíněných tunelářů, lhářů, šiřitelů paniky a likvidátorů psychiky, a tedy imunity velké části občanů, jsou ještě někteří mediální negramoti a hlásné goebbelsovské trubky režimu schopni zvát je odborníky či experty. Jde pouze a jenom o charakterové mrzáky štědře napojené, ať už jakkoliv, na farmaceutickou lobby. Zdraví občanů je pro ně pouze a jenom byznysem. Nic ví, nic míň.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Marek Korejs

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Expremiér s hrůzou sleduje Hlavní nádraží: Získáme prý desítky tisíc mladých Ukrajinců na práci. Spíš stovky Romů!

20:10 Expremiér s hrůzou sleduje Hlavní nádraží: Získáme prý desítky tisíc mladých Ukrajinců na práci. Spíš stovky Romů!

„Dokonalý Sherwood! Důsledek nekoordinované a řekl bych přespříliš velkorysé vítačské politiky,“ řík…