Většina chudne a miliardáři bohatnou? Exposlanec tvrdě k daním. V Česku je možné i toto

06.11.2020 20:58 | Zprávy

ROZHOVOR „Na současnou opozici nemám moc dobrý názor. Na straně jedné nejprve podpořila vysoký schodek státního rozpočtu a ten by byl ještě větší, pokud by prošly některé její návrhy. A poté vysoký schodek nepodpořila. Na místo toho, aby podpořila kapacitu nemocnic, ochranu seniorů či plošné testování, zabývá se opětovnou kritikou vládních opatření, předvolebními koalicemi či zástupným politikařením,“ domnívá se dlouholetý bývalý poslanec ČSSD Antonín Seďa. Dle něj je třeba odstranit nespravedlnost v danění práce, zvýšit mzdy a platy a bojovat s chudobou. „Nelze nadále přihlížet k tomu, aby úzká vrstva miliardářů bohatla a drtivá většina společnosti chudla,“ je přesvědčen.

Většina chudne a miliardáři bohatnou? Exposlanec tvrdě k daním. V Česku je možné i toto
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Vídeň zažila na začátku prvního listopadového týdne islamistický útok. Před tím řádili islamističtí teroristé ve Francii. Jaké si z těchto tragických událostí máme vzít poučení?

Je zřejmé, že po porážce Islámského státu se islámský radikalismus neztratil a stále používá stejné metody šíření strachu a nenávisti s cílem zničit hodnoty naší západní civilizace. K šíření nenávisti využívá sociální sítě a radikální imámy, zejména v zemích, které mají potenciál v ovlivňování mladých muslimů. Jsem přesvědčen, že naše země má velmi dobrou legislativu i procedury azylové politiky a tuto legislativu si musíme zachovat. Včetně často kritizovaných detenčních zařízení. Ty chrání naše občany a umožňují našim úředníkům tolik potřebný čas na zjišťování informací o migrantech a žadatelích o azyl.

Je také třeba posílit koordinaci našich zpravodajských služeb a jejich spolupráci se zpravodajskými službami našich partnerů v rámci EU a NATO. Stále přešlapujeme na místě v rámci zajištění kybernetické obrany, jelikož kybernetické útoky se stávají součástí džihádu. Ale to, co je nejdůležitější, je společenské vědomí, že proti jakémukoliv teroristickému útoku je velmi těžká obrana a že jedinou cestou je cesta prevence a získávání kvalitních informací, které tyto útoky mohou zmařit či alespoň eliminovat.

Ministr vnitra Jan Hamáček plánuje zřízení parlamentní vyšetřovací komise pro analýzu chyb před druhou vlnou koronaviru. Souhlasíte s jejím zřízením?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

18:21 Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nesouhlasím s touto funkcí státu, nevidím ke koncesionářským poplatkům …