Zakázat propagaci islámu a zrušit Senát! Neschopný trafikant Štěch... Bouřlivá senátní kandidatura Jaroslava Nováka Večerníčka

04.10.2018 19:55 | Zprávy

ROZHOVOR Osobně kandiduji do Senátu s tím, že ho chci zrušit. Je to slepé střevo dnešní politiky. K tomu je ale důležité, aby byl člověk senátorem, protože jej lze zrušit pouze ústavním zákonem a na to jsou třeba hlasy samotných senátorů. Tak hovoří kandidát na senátora v obvodu Svitavy Jaroslav Novák známý jako Večerníček. ParlamentníListy.cz s ním hovořily i o SPD a Transparency International.

Zakázat propagaci islámu a zrušit Senát! Neschopný trafikant Štěch... Bouřlivá senátní kandidatura Jaroslava Nováka Večerníčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Okamurův letitý souputník Jaroslav Novák Večerníček

Proč jste se do kandidatury do Senátu rozhodl jít na poslední chvíli? Není to vůči voličům nesvéprávné rozhodnutí?

Absolutně ne. V první fázi jsem čekal, kdo se přihlásí a kdo má naději na zvolení. A den před uzavřením kandidátek jsem zjistil, že tam není člověk, co má zkušenost s legislativní prací v Senátu. Jsou tam kandidáti, s nimiž bych se shodnul a jsme přátelé, ale nemají šanci na zvolení.

Osobně jdu do Senátu s tím, že ho chci zrušit. Je to slepé střevo dnešní politiky. K tomu je ale důležité, aby byl člověk senátorem, protože jej lze zrušit pouze ústavním zákonem a na to je třeba hlasů. Navíc nám tam nyní půjde několik ústavních zákonů od přímé volby starostů až po zákon o referendu. A předseda Senátu Milan Štěch, samozřejmě bezelstně, s dalšími kolegy už deklarovali, že tyto zákony, které posilují demokracii, nepodpoří. A bohužel zrovna v tomto případě je to ten moment, kdy má Senát nějakou pravomoc. Tedy v případě ústavních zákonů. Je extrémně důležité, aby v Senátu byli lidé, kteří by pomohli s prosazením těchto zákonů.

Takže bývalý odborář a dnešní předseda Senátu Milan Štěch je neschopný?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…