Rada Evropy minulý pátek schválila rezoluci „Dopad evropské populační dynamiky na migrační politiku“. Rada Evropy je sice nezávislá na Evropské unii, ale má tak velký vliv, že přijaté rezoluce jsou většinou v Bruselu „přetaveny“ ve směrnice a nařízení členským státům. Ve zprávě se uvádí, že je „nutné rozvíjet politiku k řešení současného poklesu porodnosti, známého pod pojmem ‚evropská demografická zima‘, a omezit negativní dopady stárnutí populace“. Co si myslet o takovém doporučení a zachrání migrační vlna v tomto směru Evropu?
Zachránil Římskou říši příchod barbarů? Ne, zřídili si svoje vlastní království. Ani je nenapadlo, aby dřeli na římskou smetánku a odváděli jí daně. Proč by také měli.
Podle mého názoru tímto dokumentem prokázala Rada Evropy svůj mimoběžný vztah k realitě. Ale docela by mě zajímalo, jak ta „přetavená směrnice“ bude vypadat. Nebo jak si představují, že by ji akceptovaly Maďarsko či Polsko.
V dokumentu Rady Evropy se například navrhuje „zvýšit informovanost veřejnosti o ekonomických výhodách legální migrace a její kulturní rozmanitosti pro společnost“. Vy se na problematiku migrace dlouhodobě zaměřujete, a to nejen na vašem vlastním blogu Kechlibar.net. Jaké výhody té masivní migrace započaté v minulém roce byste našel?
Jediná výhoda, kterou v ní vidím, je, že se někteří naši západní sousedé vyléčili z naivity, ačkoliv za vysokou cenu. Hospodářský dopad loňské migrační krize je otřesný. Nedávno jsem publikoval článek o tom, jak má rakouský stát finanční potíže s tím, uživit loňské a dřívější žadatele o azyl. Ani ve Švédsku a Německu se nedařilo je zaměstnat, práci si našel zanedbatelný zlomek z nich. Ostatní zatěžují sociální systém.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník